iPhone 16 Pro Max: Plotki o peryskopowym obiektywie z superzoomem

Jeszcze nie ujrzeliśmy iPhone’a 15 a już krążą plotki o iPhonie 16 Pro Max. Nowy raport z Azji sugeruje, że iPhone 16 Pro Max po raz pierwszy może być wyposażony w teleobiektyw z obiektywem peryskopowym. To znacznie poprawiłoby funkcję zoomu smartfona.

Informacje pochodzą z konta Weibo „Digital Chat Station”, które już w przeszłości dostarczało dokładnych informacji o planach Apple. Termin „super-” lub „ultra-teleobiektyw” jest zwykle używany w odniesieniu do aparatów o ogniskowej ponad 300 mm, które drastycznie powiększają i przybliżają odległe obiekty. Teleobiektyw w modelach iPhone 13 Pro i iPhone 14 Pro ma ogniskową około 77 mm, więc ogniskowa ponad 300 mm w iPhonie 16 Pro Max byłaby bardzo dużym wzrostem.

Super teleobiektywy są często używane do fotografii sportowej i przyrodniczej. Niezwykle miękkie tła, które tworzą, sprawiają, że są one również przydatne w fotografii portretowej.

iPhone 15 już z peryskopowym obiektywem zmiennoogniskowym

Zmiana będzie łatwiejsza dzięki przejściu Apple na system teleobiektywu peryskopowego, począwszy od iPhone’a 15 Pro Max jeszcze w tym roku. Wraz z przyszłorocznymi modelami iPhone’a 16 Pro, Apple podobno planuje włączyć teleobiektyw zmiennoogniskowy do obu modeli „Pro”. Dodanie super teleobiektywu do iPhone’a 16 Pro Max pozwoliłoby Apple zachować rozróżnienie między dwoma urządzeniami „Pro” w przyszłym roku.

Użytkownik Weibo powtórzył również swoje wcześniejsze twierdzenie, że iPhone 16 Pro Max będzie miał o 12 procent większy czujnik aparatu, mierzący 1/1,14 cala. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają obecnie czujnik 1/1,28 cala, a tegoroczny iPhone 15 Pro Max nie powinien mieć zwiększonego rozmiaru czujnika. Większy czujnik mógłby poprawić zakres dynamiczny i rozmycie tła głównego aparatu iPhone’a. Mogłoby to również znacznie poprawić możliwości fotografowania przy słabym oświetleniu, ponieważ większy obszar może uchwycić więcej światła przy tym samym czasie otwarcia migawki i przysłonie.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply