iPhone 15 Pro: problemy w momencie rozpoczęcia sprzedaży

Pojawiają się informacje, że iPhone 15 i iPhone 15 Pro będą dostępne w ograniczonych ilościach w momencie rozpoczęcia sprzedaży. W ubiegłym roku problemy z dostępnością iPhone’a 14 Pro i 14 wynikały z lockdownu w Chinach. Tym razem problemy są natury produkcyjnej.

Wszyscy oczekują, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą miały węższą ramkę wyświetlacza w porównaniu do swoich odpowiedników z rodziny iPhone 14. I właśnie osiągnięcie tych cieńszych ramek ma powodować problemy w produkcji.

Według The Information, dostawcy Apple używają nowego procesu produkcji wyświetlaczy, aby zmniejszyć rozmiar ramki, co powoduje problemy z wyświetlaczami wyprodukowanymi przez LG Display. Apple miało podobny problem w 2019 roku, kiedy powiększyło wyświetlacz w Apple Watch Series 7.

Wyświetlacze LG podobno nie przeszły testów niezawodności, które łączą wyświetlacz z metalową obudową. W rezultacie Apple zoptymalizowało konstrukcję wyświetlaczy LG, aby mogły przejść testy. Wyświetlacze Samsunga podobno nie mają żadnych problemów.

Nikt nie zakłada, że Apple opóźni rynkową premierę iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Jednak w momencie premiery dostępnych będzie mniej urządzeń. Mówi się, że problem produkcyjny najbardziej dotknie iPhone’a 15 Pro Max i wydaje się, że będzie to urządzenie, które najtrudniej będzie zdobyć w momencie premiery.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply