iPhone 14 Pro: powoli poprawia się czas dostawy

Powoli, ale pewnie, poprawia się sytuacja z produkcją iPhone’a 14 Pro i Pro Max. To znak, że Apple stopniowo wznawia produkcję i może lepiej zaspokoić silny popyt.

Apple musiało wydać ostrzeżenie na początku listopada, a więc na krótko przed gorącą fazą świątecznych zakupów. Po tym, jak sytuacja dostawy wokół dwóch modeli iPhone’a 14 Pro była już napięta z powodu dużego popytu i sytuacji w fabrykach w Chinach.

Apple poinformowało, że ograniczenia COVID-19 tymczasowo wpływają na podstawowy system montażowy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max w Zhengzhou. Zakład mógł pracować tylko przy znacznie zmniejszonym wykorzystaniu kadry. Dwa aspekty po prostu się połączyły. Z jednej strony Apple poczuło ogromne zapotrzebowanie na iPhone’a 14 Pro (Max), a z drugiej Foxconn mógł produkować tylko z bardzo ograniczoną możliwością produkcyjną.

Teraz jednak sytuacja powoli się klaruje. Spojrzenie na Apple Online Store pokazuje, że czas dostawy znów się skraca. Na przykład producent wskazuje aktualne 2 do 3 tygodni dla wszystkich modeli iPhone’a 14 Pro. Ostatnio czas dostawy wynosił jeszcze od 5 do 6 tygodni. W zeszłym tygodniu losowo sprawdziliśmy możliwości odebrania iPhone’a 14 Pro w Apple Store na stronie Apple. W niektórych przypadkach urządzenia były natychmiast gotowe do odbioru.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “iPhone 14 Pro: powoli poprawia się czas dostawy

Leave a Reply