Kuo: Apple Watch Ultra 2 będzie korzystał z druku 3D

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, opublikował nową notatkę na temat nowej generacji Apple Watch Ultra. Kuo twierdzi, że Apple przyjmuje technologię druku 3D, która ma dostarczyć niektóre części mechaniczne do Apple Watch Ultra 2.

Na razie nie otrzymaliśmy zbyt dużo informacji na temat nowej generacji Apple Watch Ultra. Na początku tego roku Jeff Pu podzielił się informacją, że Apple Watch Ultra w 2024 roku może mieć większy wyświetlacz. Miesiąc później DigiTimes potwierdził, że ekran wzrośnie o 10%.

Pu podkreślił również, że przejście na micro OLED również prawdopodobnie nastąpi w 2024 roku, a nie w tym roku. Prognozował on również, że sprzedaż Apple Watch spadnie w 2023 roku z powodu jak to powiedział „braku znaczącej aktualizacji specyfikacji”.

Wczorajsza notatka analityczna Kuo dotyczy najnowszych informacji na temat Apple Watch Ultra, który pojawi się tej jesieni. Zgodnie z oczekiwaniami Pu, Kuo nie wspomina o ekscytujących ulepszeniach skierowanych do użytkowników. Jednak Apple podobno planuje wykorzystać nową technologię druku 3D do wykonania niektórych tytanowych części mechanicznych urządzenia.

Kuo twierdzi:

„Nowe podejście może poprawić czas i obniżyć koszty produkcji. Patrząc dalej w przyszłość, jeśli części drukowane w 3D będą dobrze działać w Apple Watch Ultra drugiej generacji, więcej urządzeń Apple może z nich skorzystać”.

Należy zaznaczyć, że IPG Photonics jest wyłącznym dostawcą komponentów laserowych, a dostawcami drukarek są Farsoon i BLT.

Takie podejście, które wykorzystywałoby druk 3D w takiej formie, byłoby czymś nowym. A tak jak powiedział Kuo, jeśli podejście to zda egzamin przy Apple Watch Ultra, można by pomyśleć o zastosowaniu druku 3D przy innych produktach Apple.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Kuo: Apple Watch Ultra 2 będzie korzystał z druku 3D

Leave a Reply