Raport: problemy Apple z produkcją Apple Vision Pro

Financial Times donosi, że Apple zostało zmuszone do „drastycznego cięcia” prognoz produkcji swojego zestawu Vision Pro ze względu na złożoność projektu i związane z tym trudności w produkcji. Według raportu, Apple musiało zmniejszyć zamówienia produkcyjne o 60 procent. Ponadto oczekuje się, że tańszy model zestawu mieszanej rzeczywistości zostanie uruchomiony później niż planowano.

Apple ma problemy z produkcją Apple Vision Pro

Apple pierwotnie planowało wyprodukować milion zestawów Vision Pro w 2024 roku, ale wewnętrzne źródła ujawniają, że liczba ta została zmniejszona do około 400 000 sztuk z powodu trudności produkcyjnych. Apple oficjalnie nie potwierdziło tych danych. Pochodzą one z nienazwanych źródeł „bliskich” firmie i jej głównego dostawcy Luxshare.

Trudności produkcyjne związane są przede wszystkim ze skomplikowanymi wyświetlaczami urządzenia, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Zewnętrzny, zakrzywiony na zewnątrz wyświetlacz stanowi szczególne wyzwanie. Istotnym problemem jest wydajność wyświetlaczy, tj. liczba jednostek wolnych od wad, które można wyprodukować.

Ponadto, według wcześniejszych doniesień, Sony, wyłączny dostawca wyświetlaczy Vision Pro, może wyprodukować maksymalnie 900 000 wyświetlaczy w pierwszym roku. Ograniczenie to może również przyczynić się do zmniejszenia wielkości zamówień Apple.

Tańszy model zestawu opóźniony

Co więcej, mówi się, że nastąpi opóźnienie w drugiej generacji zestawu Apple. We wrześniu ubiegłego roku Mark Gurman z Bloomberga stwierdził, że według jego wiedzy aktywnie opracowywane są co najmniej trzy zestawy Apple. Oczekuje się, że po Apple Vision Pro pojawi się tańszy zestaw, a następnie możemy w końcu zbliżyć się do trzeciej generacji lekkich okularów AR.

Pierwotnym celem Apple dla drugiej wersji, która mogłaby nosić nazwę „Apple Vision One” lub „Apple Vision”, był podobno koniec 2025 roku. Nie podano wyraźnego powodu opóźnienia, ale ten model będzie wyposażony w wyświetlacze Samsunga i LG, co sugeruje inny proces produkcyjny.

Apple planuje wprowadzić zestaw Vision Pro na rynek amerykański w pierwszej połowie 2024 roku. Czy dotrzyma terminu? Czas pokaże.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply