Goldman Sachs chce zakończyć współpracę z Apple

Apple współpracuje z Goldman Sachs w celu dostarczenia karty Apple Card, Apple Pay Later i konta oszczędnościowego Apple Card. Jednak niedawny raport w Wall Street Journal wskazuje, że Goldman Sachs nie chce kontynuować współpracy z Apple.

Goldman Sachs rozmawia z American Express w sprawie Apple Card

Wall Street Journal donosi, że Goldman Sachs chce ograniczyć swoją działalność w zakresie bankowości detalicznej. W rezultacie firma prowadzi obecnie rozmowy z American Express na temat możliwego przejęcia.

Umowa skutkowałaby przeniesieniem przez Goldman Sachs partnerstwa w zakresie kart kredytowych do innej firmy, co obejmowałoby również „Apple Card”. Ale nie tylko Apple byłoby dotknięte tą zmianą. Inne karty kredytowe realizowane za pośrednictwem Goldman Sachs również zostałyby przeniesione. Przykładem może tu być karta kredytowa dla General Motors.

Do tej pory Goldman Sachs i Amex nie osiągnęły porozumienia. Goldman Sachs dopiero niedawno przedłużył współpracę z Apple do końca dekady. Niemniej jednak firma bankowa poniosła stratę w wysokości około 1 miliarda dolarów poprzez partnerstwo z firmą z Cupertino. Jednak Goldman Sachs powiedział na początku tego roku, że widzi dobre możliwości współpracy z Apple. Apple i tak musiałoby zgodzić się na transfer. Możemy sobie zatem wyobrazić, że Goldman Sachs przynajmniej poinformował Apple o swoich planach.

Goldman Sachs odmówił komentarza na ten temat.

macpretorians

Źródło: macerkopf, Bloomberg

Leave a Reply