iOS 17: Notatki stają się przeglądarką PDF

Apple jakiś czas temu udostępniło kolejną wersję beta systemów iOS 17, iPadOS 17 oraz macOS Sonoma. Bardzo ciekawe zmiany dotknęły aplikację Notatek. Oprócz opcji łączenia notatek, jedną z nowych funkcji jest zarządzanie plikami PDF.

iOS 17: Zarządzanie kilkoma plikami PDF w jednej notatce

Samo gromadzenie i uzyskiwanie dostępu do PDF w Notatce jest znane z poprzednich wersji systemu. Jednak opcje obróbki plików PDF były raczej ograniczone. System iOS 17 (oraz pozostałe) oddaje nam do dyspozycji trzy widoki plików. Aby to zrobić, dotknij trzech małych kropek obok nazwy pliku, trzy rozmiary są następnie dostępne za pośrednictwem menu kontekstowego: Mały (obraz symbolu), Średni i Duży.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, można również zastosować te widoki indywidualnie, na przykład jeden plik PDF jako mini obraz, a drugi jako duży widok. Można również zmienić rozmiar wyświetlanego obrazu, po prostu zbliżając lub rozsuwając palce. Opcja „Przegląd” umożliwia otwarcie pliku PDF w osobnym oknie.

iOS 17: Notatki

W lewym górnym rogu tytułu osadzonego pliku PDF znajduje się nowa opcja „Pokaż miniatury”. W przypadku pliku PDF z kilkoma stronami można wyświetlić podgląd miniatur stron PDF i przełączyć się na poszczególne strony. Widok ten jest jednak również ważny podczas edycji pliku PDF. Za pomocą polecenia „Ukryj miniatury” można również ponownie ukryć strony.

Stukając w pojedynczą stronę w widoku miniatur, można wywołać dalsze opcje zarządzania stronami. Można obracać strony w lewo lub w prawo, wstawiać puste strony, kopiować i wklejać je w innych miejscach. Można także importować dokumenty. Można dodać nowy plik lub skan.

iOS 17: Notatki

Apple poprawiło również rozpoznawanie formularzy. Jeśli system rozpozna pole formularza w pliku PDF – na przykład wniosek – pole zostanie automatycznie rozpoznane.

Zwłaszcza na iPadzie nowe funkcje PDF powinny być bardzo przydatne i często sprawiają, że praca z aplikacjami innych firm staje się zbędna. Poza tym, nie patrząc na system w jakim pracujemy, aplikacja Notatki staje się naprawdę potężnym narzędziem.

macpretorians

Źródło: macwelt

Leave a Reply