Apple: oryginalny 12-calowy MacBook jest przestarzały

Firma Apple dodała oryginalnego 12-calowego MacBooka do listy przestarzałych produktów, co oznacza, że laptop ten nie kwalifikuje się już do napraw ani serwisu w sklepach Apple oraz autoryzowanych serwisach Apple.

Apple MacBook 12"
MacBook 12″

12-calowy MacBook został wprowadzony w marcu 2015 roku. Jego głównym atutem była waga. Laptop ważył zaledwie 2 funty (niecały kilogram) a jego konstrukcja była bardzo cienka. Podstawowa specyfikacja obejmowała dwurdzeniowy procesor Intel Core M 1,1 GHz, zintegrowaną grafikę Intel HD 5300, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 256 GB.

„Apple na nowo odkryło notebooka z nowym MacBookiem. Każdy element MacBooka ujawnia nową innowację. Od konstrukcji bez wentylatora, ultracienkiego wyświetlacza Retina i pełnowymiarowej klawiatury, która jest o 34 procent cieńsza, po zupełnie nowy gładzik Force Touch, wszechstronny port USB-C i przełomową konstrukcję baterii tarasowej, nowy MacBook to przyszłość notebooka”. (były szef marketingu Apple Phil Schiller w komunikacie prasowym z marca 2015 roku)

12-calowy MacBook był również pierwszym modelem MacBooka wyposażonym w niesławną klawiaturę z przełącznikiem motylkowym, która była podatna na awarie i ostatecznie została usunięta z całej linii MacBooków. Apple po raz ostatni zaktualizowało 12-calowego MacBooka w czerwcu 2017 r. i wycofało go z produkcji w lipcu 2019 r.

Prywatnie posiadałem MacBooka 12” i nie mogłem narzekać. Problemy z klawiaturą szczęśliwie mnie ominęły. Praca z tym urządzeniem była dla mnie samą przyjemnością.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply