watchOS 10: Pięć najważniejszych nowych funkcji

Apple, obok wszystkich innych systemów, wprowadza jesienią również nowy system dla Apple Watch. watchOS 10 przynosi jedne z największych aktualizacji, jakie widzieliśmy w watchOS od lat. Istnieje pięć powodów, które przekonają Cię do zainstalowania watchOS 10.

watchOS 10 – najlepsze nowe funkcje

Przeprojektowane aplikacje – Apple przeprojektowało prawie wszystkie standardowe aplikacje watchOS z nowym językiem projektowania, który zajmuje więcej ekranu i oferuje więcej informacji na pierwszy rzut oka. Na przykład aplikacja Aktywność ma nowe widoki, które pokazują szczegółowe informacje o spalonych kaloriach, minutach treningu. Aplikacja Tętno ma pulsujące serce i aktualny BPM, a aplikacja Pogoda ułatwia sprawdzanie temperatury i innych warunków, na których Ci zależy. Zdjęcia, podcasty, wiadomości, muzyka, poczta, kalendarz, App Store i wiele innych aplikacji otrzymało aktualizacje.

Inteligentny stos – widżety są głównym celem w systemie watchOS 10, a Apple oferuje nowy „inteligentny stos” widżetów, do którego można uzyskać dostęp, obracając Digital Crown. Inteligentny stos wyświetla widżety, które są istotne dla Twojego dnia, a także możesz dostosować to, co tam się pojawia. Inteligentny stos zapewnia szybki dostęp do wszystkiego, od aktywności i kalendarza po przypomnienia, aplikację Muzyka, skróty, portfel i trening.

Centrum sterowania – Oprócz inteligentnego stosu zapewniającego szybki dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji, Apple ułatwiło dostęp do Centrum sterowania. Wystarczy nacisnąć przycisk boczny, aby otworzyć Centrum sterowania w aplikacji lub na ekranie głównym.

Tarcze zegarka – Dostępne są dwie nowe tarcze zegarka, w tym Palette i Snoopy. Palette zmienia różne kolory w ciągu dnia dzięki konfigurowalnej palecie kolorów, a Snoopy przedstawia postacie z popularnej kreskówki Fistaszki, takie jak Snoopy i Woodstock. Snoopy to jedna z najbardziej wyrafinowanych tarcz zegarka Apple do tej pory, a Snoopy i Woodstock wchodzą w interakcję ze wskazówkami zegarka i animują się w różnych pozycjach w zależności od pory dnia, pogody i innych czynników.

Śledzenie nastroju – Zarówno watchOS 10, jak i iOS 17 obsługują nową funkcję śledzenia nastroju. Na zegarku Apple Watch można otworzyć aplikację Uważność i wybrać opcję „Stan umysłu”, aby zarejestrować swoje samopoczucie w określonym momencie w ciągu dnia lub w ciągu całego dnia. Możesz przewijać, aby wybrać nastrój, taki jak Przyjemny, Neutralny lub Nieprzyjemny, a następnie możesz zawęzić emocje, które odczuwasz, dzięki sugestiom Apple. Stamtąd możesz wybrać, co wpływa na twój nastrój, na przykład związek, praca, społeczność, przyjaciele, hobby i inne. Informacje są agregowane w aplikacji Zdrowie, dzięki czemu możesz zobaczyć swój nastrój w czasie i co wpływa na to, jak się czujesz.

Oprócz tych pięciu głównych zmian pojawiły się również nowe funkcje aplikacji Trening dla wędrowców i rowerzystów, a także kilka innych dodatków. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zainstalować oficjalną wersję systemu watchOS 10.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply