Pixelmator w wersji 3.0 na iPhone’a i iPada

Pixelmator to program przede wszystkim desktopowa. Jednak już teraz mamy wersję tej aplikacji dla iPhone’a oraz iPada.

Szczególnie interesujące powinno być nowe narzędzie do wypełniania kolorem. Kolor jest wybierany za pomocą selektora kolorów, a następnie przeciągasz palcem nad żądanym obszarem. Odpowiedni obszar jest automatycznie wypełniany kolorem. Przezroczystość każdego koloru można teraz łatwo regulować za pomocą suwaka.

Ponadto zespół Pixelmator dodał wiele nowych funkcji do swojej uniwersalnej aplikacji na iPhone’a i iPada. Oto krótki przegląd nowych funkcji:

  • Można również szybko wypełniać warstwy za pomocą magii przeciągania i upuszczania. Aby to zrobić, wystarczy przeciągnąć wybrany kolor z pola koloru na pasku narzędzi na płótno.
  • Kolory można przeciągać i upuszczać bezpośrednio z kolekcji próbek kolorów w próbniku kolorów lub nawet z innych aplikacji.
  • Po upuszczeniu koloru na obszar roboczy można dostosować tolerancję wypełnienia, dotykając opcji Edytuj kolor wypełnienia, a następnie przeciągając koło tolerancji.
  • Dzięki nowym opcjom “Pattern All Layers”, “Smooth Edges” i “Lock Alpha” w menu “More” na pasku narzędzi można dodatkowo kontrolować zachowanie wypełnienia kolorem podczas wypełniania warstw.

Pixelmator można pobrać z App Store.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply