iPhone 15 Pro ma być gwiazdą sprzedaży

Już za około trzy miesiące premiera sprzedażowa smartfonów: iPhone 15 i iPhone 15 Pro trafią do naszych rąk. Czy nowy model iPhone’a okaże się sukcesem? Wg wstępnych szacunków Apple spodziewa się wielkiego zainteresowania zwłaszcza modelem Pro.

iPhone 15 Pro: Zamówienia wyświetlaczy wskazują na wysokie oczekiwania sprzedażowe

Apple pracuje obecnie nad przygotowaniem premiery rynkowej iPhone’a 15. Według pierwszych analiz, Apple spodziewa się wysokiego popytu w tym roku. Szczególnie w przypadku modeli Pro, firma wydaje się być dużym optymistą.

iPhone 15 Pro

Według nowego badania opublikowanego przez DSCC, zamówienia na panele iPhone’a 15 w czerwcu 2023 r. będą o 100 procent wyższe, niż zamówienia na panele iPhone’a 14 w tym samym okresie rok temu. Jest to prawdopodobnie znak, że Apple będzie w stanie dostarczyć znacznie więcej jednostek podczas premiery w tym roku niż w zeszłym. Dalej czytamy, że oczekuje się, że udział modeli Pro w tym roku będzie wyższy niż w przypadku serii iPhone 14 Pro.

„W obecnej strukturze dostaw paneli dla serii iPhone 15, modele Pro stanowią 58 procent udziału, w porównaniu do 43 procent udziału modeli iPhone 14 Pro w okresie czerwiec-lipiec” – informuje DSCC. W czerwcu DSCC odnotowało również 22-procentowy spadek rok do roku w dostawach paneli z serii iPhone 14 w porównaniu do dostaw paneli z serii iPhone 13.

Skupienie się na zamówieniach na iPhone’a 15 Pro odzwierciedla korektę, którą Apple musiało wprowadzić po premierze iPhone’a 14 Pro jesienią ubiegłego roku. Popyt na iPhone’a 14 Pro znacznie przekroczył oczekiwania Apple w momencie premiery. Jednak należy pamiętać, że fakt, że Apple nie nadążyło z popytem w ubiegłym roku łączy się z problemami w Chinach. Nieprzejednana polityka władz chińskich wobec COVID-19 przysporzyła w ubiegłym roku wielu kłopotów Apple z dostawą przede wszystkich iPhone’a 14 Pro.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply