iPadOS 17 wprowadza bardzo potrzebne zmiany w Stage Managerze i widżetach

Podczas WWDC 2023 Apple przedstawiło wiele nowości zarówno sprzętowych jak i w oprogramowaniu. Jedną z tych nowości, o których Apple nie powiedziało podczas konferencji, znajdziemy w iPadOS 17.

iPadOS 17 aktualizuje Stage Managera

Apple zaprezentowało Stage Managera jako nowy sposób wielozadaniowości w ramach iPadOS 16 i macOS Ventura w zeszłym roku. W nowym systemie iPadOS 17 Apple zaprezentowało bardzo ciekawe zmiany Stage Managera.

Teraz w iPadOS 17 daje znacznie większą swobodę podczas układania i zmiany rozmiaru okien za pomocą Stage Managera. Chociaż nadal nie ma tyle swobody, co na Macu, jest to o wiele lepszy system, niż ten oferowany w początkowej wersji Stage Managera. Jest znacznie większa elastyczność i wsparcie dla nakładających się okien.

iPadOS 17

Możesz także kliknąć ikony aplikacji Shift, aby natychmiast dodać okna do bieżącego obszaru roboczego. Szczerze mówiąc, sama ta zmiana jest wystarczająco duża, aby przynajmniej sprawić, że Stage Manager będzie dla mnie użyteczny na iPadzie, nie mówiąc już o swobodzie zmiany rozmiaru i umieszczania okien. Jest to naprawdę bardzo dobry krok w stronę wielozadaniowości w iPadOS.

Bardziej elastyczne widżety ekranu głównego

Tegoroczna aktualizacja iPadOS zapewnia również większą funkcjonalność i elastyczność. Przede wszystkim widżety są interaktywne. Pozwala to na wykonywanie zadań, takich jak odtwarzanie muzyki, wykonywanie zadania listy rzeczy do zrobienia i nie tylko, bez otwierania odpowiedniej aplikacji dla tego widżetu.

iPadOS 17

Oprócz interaktywnej obsługi widżetów, iPadOS 17 wprowadza również dużą aktualizację dostosowywania ekranu głównego. Użytkownicy iPada mogą teraz umieszczać widżety w dowolnym miejscu na ekranie głównym, aby uzyskać jeszcze więcej dostosowania. Obejmuje to możliwość replikacji paska widżetów z boku ekranu głównego iPada.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply