WWDC 2023: Apple prezentuje iPadOS 17

Apple na swojej wczorajszej konferencji zaprezentowało dużo nowego sprzętu. Jednak obok np nowego Maca Pro, firma przedstawiła nowe systemy operacyjne. Jednym z nich jest iPadOS 17, który wprowadza nowe sposoby dostosowywania ekranu blokady i interakcji z widżetami. Podobnie jak iPhone w zeszłym roku z iOS 16, iPad ma teraz konfigurowalny ekran blokady z różnymi stylami czcionek i widżetami.

Apple przedstawia iPadOS 17

Dzięki iOS 16 został wprowadzony nowy ekran blokady dla iPhone’a. Po raz pierwszy użytkownicy mogli dostosować wygląd ekranu blokady nie tylko za pomocą różnych tapet, ale także różnych widżetów i stylów czcionek. Teraz iPad otrzymuje dokładnie te same funkcje.

Apple przedstawia iPadOS 17

Dostosowywanie nowego ekranu blokady w iPadOS 17 działa prawie tak samo, jak na iPhonie. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać tapetę, aby edytować ekran blokady. Następnie możesz edytować bieżący ekran lub utworzyć nowy z inną tapetą.

Apple dodało kilka nowych tapet, które istniały już w iOS 16, takich jak te o tematyce Pride, Unity, Gradient, Emoji, Pogoda i Astronomia. Istnieje również kilka ekskluzywnych tapet na iPada, takich jak klasyczna tapeta Apple „Hello” i oryginalna tapeta na iPada z 2010 roku.

Oprócz funkcji ekranu blokady użytkownicy otrzymują inteligentne nowe funkcje w plikach PDF i Notatkach, aktualizacje Wiadomości, FaceTime i Safari, oraz zupełnie nowa aplikacja Zdrowie.

„iPadOS zasila nasze najbardziej wszechstronne urządzenie i umożliwia użytkownikom robienie tak wielu rzeczy na iPadzie, a teraz dzięki iPadOS 17 zapewniamy wrażenia, które są jeszcze bardziej osobiste i wydajne. Dzięki interaktywnym widżetom na ekranie blokady, aktualizacjom plików PDF i notatek, a także ulepszeniom Wiadomości i FaceTime, iPadOS daje użytkownikom jeszcze więcej sposobów na łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek.” (Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania)

Pierwsza beta iPadOS 17 jest już dostępna dla deweloperów. Apple twierdzi, że publiczna wersja beta będzie dostępna latem tego roku, podczas gdy oficjalne wydanie spodziewane jest jesienią.

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

Jedna myśl na temat “WWDC 2023: Apple prezentuje iPadOS 17

Leave a Reply