iOS 17 umożliwia edycję filmów w trybie kinowym z aplikacji firm trzecich

Podczas konferencji WWDC Apple zaprezentowało kilka nowych funkcji, których możemy się spodziewać w iOS 17 od jesieni. Ale nadchodząca aktualizacja iPhone’a otrzyma znacznie więcej nowych funkcji, które zostaną odkryte w fazie beta systemu. Jedną z ciekawszych funkcji będzie funkcja edycji filmów w trybie kinowym. W systemie iOS 17 będzie to również dozwolone dla aplikacji firm trzecich.

iOS 17 umożliwia edycję wideo w trybie kinowym z aplikacji firm trzecich

iOS 17 otrzyma nową aplikację Cinemtic, która pozwoli programistom obsługiwać odtwarzanie i edycję filmów w trybie kinowym w aplikacjach firm trzecich.

Opis tak mówi o funkcji:

Odkryj, w jaki sposób API Cinematic Camera pomaga Twojej aplikacji pracować z wideo w trybie kinowym przechwyconym w aplikacji Aparat. Nauczymy Cię podstaw – w tym warstw decyzyjnych – które składają się na filmy w trybie kinowym, pokażemy, jak uzyskać dostęp do decyzji i aktualizować je w aplikacji, a także pomożemy Ci zapisać i załadować te zmiany.

Apple wprowadziło tryb kinowy do aplikacji Aparat prawie dwa lata temu wraz z premierą modeli iPhone 13. Zainspirowana profesjonalnymi hollywoodzkimi filmami, funkcja ta pozwala użytkownikom nagrywać wideo z małą głębią ostrości i automatycznie przełączać ostrość między obiektami.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply