watchOS 10: Apple Home zupełnie inne

W poniedziałek konferencja Apple przyniosła wiele nowości. Obejrzeliśmy nowe komputery stacjonarne Apple, ale również nowego MacBook Air. Zobaczyliśmy nowe procesory jak i nowe oprogramowanie. I tutaj zatrzymamy się na chwilę.

Zmiany w oprogramowaniu są niewielkie. Zapewne z tego powodu, że Apple rzuciło wszystkie siły na system swojego nowego zestawu. Moim zdaniem największa zmiana dotyczy systemu watchOS 10.

watchOS 10 przedstawia świeże spojrzenie na Apple Home

Chciałem się tutaj skupić na aplikacji Dom. Po zainstalowaniu watchOS 10 w Apple Home ujawnia się całkowicie inna aplikacja. Ma się wrażenie jakby dotychczasowa była z błędami, a teraz otrzymujemy aplikację poprawioną.

Projekt oczywiście oparty jest na aplikacji na iPhone’a, jednak w tym roku również Apple Watch otrzyma „dobrą” aplikację.

iPhone wyświetla na Apple Watch kompaktowe widoki kamer, a urządzenia i sceny można filtrować według klimatu, źródeł światła, zabezpieczeń oraz głośników i telewizorów za pomocą przełączników.

Apple przedstawia watchOS 10

Jeśli przewiniesz dalej w górę, pojawi się również duży przełącznik domofonowy. Wiadomości głosowe można szybko wysłać do wszystkich HomePodów w danym domu lub Pokój do wysłania.

Ale do urządzeń i scen innych domów można również szybko dotrzeć według ulubionych lub pokoi. Suwaki i listy wyboru są ustawiane łatwo i precyzyjnie za pomocą Digital Crown.

Apple przedstawia watchOS 10

Co może troszkę rozczarować to brak nowych kompilacji dotyczących tarcz. Tylko szybki dostęp do aplikacji jest tutaj dostępny. Niemniej jednak jest to fajna i długo spóźniła aktualizacja. Może Apple nas zaskoczy i doda coś jeszcze do finalnej wersji systemu? Czas pokaże.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply