WWDC 2023: Apple prezentuje nowe komputery Mac Pro oraz Mac Studio

Podczas wczorajszej konferencji Apple zaprezentowała między innymi nowe komputery, a właściwie zaktualizowane komputery stacjonarne. Przede wszystkim Mac Pro został zaktualizowany o procesory Apple Silicon. Był to ostatni komputer w ofercie Apple pracujący jeszcze na procesorach Intela. Poza tym firma zaktualizowała Mac Studio o nowe procesory. Obydwa urządzenia zachowały ten sam design co ich poprzednicy.

Apple przedstawia Maca Pro

Apple przedstawia Mac Pro

Nowy Mac Pro otrzymuje chip M2 Ultra i został wyposażony w 24-rdzeniowy procesor, a także do 76-rdzeniowy procesor graficzny, ale także posiada dwa porty HDMI i podwójny Ethernet 10 GB. Urządzenie obsługuje do sześciu wyświetlaczy Pro Display XDR i do 192 GB pamięci.

Nowy Mac Pro jest do siedmiu razy szybszy niż premierowa konfiguracja Maca Pro z procesorem Intel i do trzech razy szybszy niż najszybszy Mac Pro z procesorem Intel. 32-rdzeniowy procesor Neural Engine zapewnia do 31,6 biliarda operacji na sekundę. Jest też WiFi 6E i Bluetooth 5.3, osiem portów Thunderbolt 4 i sześć slotów PCIe Gen 4.

Mac Studio w nowej odsłonie

Apple przedstawia Mac Studio

W zeszłym roku Apple wprowadziło Mac Studio i dość niespodziewanie dla wszystkich firma zaktualizowała te komputery. Mac Studio będzie odtąd zasilany przez układy M2 Max i M2 Ultra.

Nowy układ ma 24-rdzeniowy procesor i do 76-rdzeniowy procesor graficzny. M2 Ultra Mac Studio obsługuje do sześciu wyświetlaczy Pro Display XDR. Ulepszono również port HDMI, obsługujący 8K przy częstotliwości do 240 Hz. Na pokładzie znalazły się również porty Ethernet 10 GB i Thunderbolt 4.

”Nowy Mac Studio i Mac Pro z układem scalonym Apple to dwa najpotężniejsze komputery Mac, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Mac Studio było przełomem dla profesjonalistów na całym świecie i jest sercem setek tysięcy domowych i profesjonalnych studiów na całym świecie. Dziś jest jeszcze lepiej dzięki M2 Max i nowemu M2 Ultra, charakteryzujące się jeszcze większą wydajnością i lepszą łącznością. A dla tych użytkowników, którzy potrzebują wszechstronności wewnętrznej ekspansji, Mac Pro łączy gniazda PCIe z naszym najpotężniejszym chipem. Nowe Mac Studio i Mac Pro dołączają do naszych innych profesjonalnych systemów, aby zapewnić naszym użytkownikom najpotężniejszą i najzdolniejszą gamę profesjonalnych produktów, jakie Apple kiedykolwiek oferował.” (John Ternus, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu)

Nowy Mac Studio z M2 Max zaczyna się od 1999 dolarów i można go zamówić w przedsprzedaży już dziś. Premiera rynkowa planowana jest na przyszły tydzień.

Natomiast cena Mac Pro zaczyna się od 6 999 USD z chipem M2 Ultra. Podobnie jak nowy Mac Studio, Mac Pro będzie dostępny w przyszłym tygodniu i można go zamawiać w przedsprzedaży od dziś.

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

5 myśli na temat “WWDC 2023: Apple prezentuje nowe komputery Mac Pro oraz Mac Studio

Leave a Reply