Apple poszukuje inżynierów AI

Apple niedawno opublikowało dziesiątki nowych ofert pracy dla inżynierów i naukowców pracujących nad sztuczną inteligencją. Teraz kolejne nowe ogłoszenie o pracę od Apple potwierdza rosnące zainteresowanie tą dziedziną. Tym razem Apple poszukuje inżynierów oprogramowania z umiejętnościami w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji i środowisk rzeczywistości mieszanej, co może być dość ekscytujące, biorąc pod uwagę nadchodzący zestaw słuchawkowy „Reality Pro”.

Nowe stanowisko wymaga od inżyniera znajomości uczenia maszynowego i żywego zainteresowania konwersacyjną i generatywną sztuczną inteligencją. Technologie te są podstawą narzędzi AI, takich jak ChatGPT. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, niedawno wyraził zainteresowanie generatywną sztuczną inteligencją, mówiąc, że technologia ta jest „czymś więcej niż tylko tematem dnia” i „z pewnością bardzo interesująca”, ale także przyznał, że wiążą się z nią wyzwania.

Ogłoszenie o pracę zostało zauważone przez Marka Gurmana z Bloomberga i udostępnione na Twitterze:

New York Times donosił na początku tego roku, że zespół programistów Apple eksperymentował z „koncepcjami generowania mowy” dla Siri. Potwierdzenie tego raportu znajdziemy w kodzie tvOS 16. Sugeruje on również, że Apple robi postępy w zakresie sztucznej inteligencji dla Siri. Rozwój ten jest jednak nadal w fazie eksperymentalnej, bez wyraźnego harmonogramu praktycznego zastosowania.

Najnowsze ogłoszenie o pracę potwierdza również spekulacje na temat zbliżającego się wejścia Apple do świata rzeczywistości mieszanej. W opisie stanowiska czytamy, że zatrudniony inżynier będzie wykorzystywał innowacyjne modele do opracowywania aplikacji wykorzystujących najnowocześniejsze technologie Apple, w szczególności rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną (AR/VR).

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply