Apple zatrudnia więcej osób do rozwoju sztucznej inteligencji

Apple wydało ostatnio zakaz swoim pracownikom, jeśli chodzi o korzystanie przez nich z narzędzi AI, takich jak ChatGPT. Nie oznacza to jednak, że Apple nie jest zainteresowane tą technologią. W rzeczywistości firma znacznie wzmogła swoje wysiłki związane z zatrudnianiem w dziedzinie sztucznej inteligencji, w szczególności sztucznej inteligencji generatywnej.

Apple poszukuje specjalistów w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji

W sumie w Apple jest obecnie 88 otwartych stanowisk ze słowem “AI” w tytule. Ponad jedna trzecia tych stanowisk została utworzona tylko w tym miesiącu, a ponad połowa z nich została nowo utworzona od marca 2023 roku. Liczby te pokazują, że Apple aktywnie angażuje się w rozwój sztucznej inteligencji i nie stoi na uboczu, jeśli chodzi o tę transformacyjną technologię.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, choć nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących projektów AI nowej generacji, jasno wyraził swoje zainteresowanie sztuczną inteligencją generatywną. Cook przyznał, że trwają dyskusje i obawy dotyczące technologii takich jak ChatGPT, co sugeruje, że Apple dostrzega potrzebę rozwiązania pewnych kwestii w tej dziedzinie. Podkreślił, że Apple postrzega sztuczną inteligencję jako „istotną” i będzie nadal inwestować w powiązane technologie w celu dalszego ulepszania własnych produktów.

Ogłoszenie o pracę nastanowiska „Visual Generative Modeling Research Engineer” stwierdza:

„Czy jesteś podekscytowany generatywną sztuczną inteligencją? Czy jesteś podekscytowany tym, jak najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie mogą zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się, tworzą, łączą i konsumują media? Wyobraź sobie pracę nad urzeczywistnieniem tej wizji na popularnych platformach mobilnych używanych przez miliardy ludzi. Jest to okazja, aby dołączyć do dedykowanej grupy podstawowej w organizacji Intelligent System Experience w Apple, grupy, która będzie kształtować sposób, w jaki technologie generatywnej sztucznej inteligencji przekształcają mobilne platformy komputerowe Apple”.

Prawda jest jednak trochę inna. Faktem jest, że Apple „przespało” czas od stworzenia Siri do dziś. Siri była naprawdę dobrą zapowiedzią przyszłego aystenta sztucznej inteligencji jednak firma nie poszła z tym projektem dalej.

Mark Gurman w swoim dzisiejszym Power ON stwierdza:

Najwyraźniej Apple pozostaje w tyle w tej dziedzinie sztucznej inteligencji w tym momencie, pomimo rozpoczęcia paradygmatu interfejsu sterowanego głosem z Siri – cztery lata przed Amazon Alexa. Wydaje się, że firma była pasywna, jeśli chodzi o nową gamę generatywnych narzędzi AI, takich jak ChatGPT, Bing AI i Google Bard. Apple publikuje teraz oferty pracy związanej z generatywną sztuczną inteligencją i jasne jest, że firma chce nadrobić stracony czas. Może to trochę potrwać.

Wydaje się, że Apple nie jest w tej chwili w stanie odpowiedzieć na ChatBota. Miejmy nadzieję, że zestaw AR/VR będzie dobrym posunięciem, który uratuje firmę przed porażką w tym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple zatrudnia więcej osób do rozwoju sztucznej inteligencji

Leave a Reply