Apple wydaje drugiego release candidate systemu macOS 13.4

W dniu wczorajszym Apple wydało drugiego release candidate dla macOS Ventura 13.4. Pierwsza wersja została wydana trzy dni temu.

Apple wydaje macOS 13.4 Release Candidate 2

Zaledwie dwa dni po wydaniu macOS 13.4 RC, Apple publikuje drugą wersję systemu. Zarejestrowani deweloperzy mogą go teraz pobrać poprzez aktualizację oprogramowania wewnętrznego macOS.

Z informacji o wydaniu wynika, że Apple wprowadziło kilka drobnych zmian. Aktualizacja dodaje kanał sportowy do paska bocznego Apple News i naprawia kilka błędów, w tym jeden uniemożliwiający odblokowanie komputera Mac za pomocą Apple Watch.

macOS 13.4 dodaje również uproszczoną metodę instalacji bety, która została już wprowadzona wraz z iOS 16.4. Dzięki aktualizacji, deweloperzy i uczestnicy programu beta Apple, mogą instalować wersje beta poprzez Preferencje systemowe na Macu, używając swojego Apple ID i związanego z nim hasła. Profil beta nie jest już potrzebny. Jednak Apple ID musi być powiązany z kontem deweloperskim.

Zazwyczaj Apple deklaruje, że release candidate jest wersją ostateczną, chyba że zostaną odkryte poważne błędy. Wydaje się, że tak było w przypadku macOS 13.4 RC, więc Apple zdecydowało się wydać RC 2. Oczekuje się, że Apple wyda finalną wersję macOS 13.4, iOS 16.5, iPadOS 16.5, watchOS 9.5, tvOS 16.5 w najbliższy poniedziałek.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply