Apple ogłasza Final Cut Pro i Logic Pro na iPada

Niedawno pisałem o tym, że na Twitterze pojawiła się plotka, która mówi, że Apple chce wypuścić Final Cut Pro na iPada. Plotki te pojawiają się właściwie co roku od 2015r. czyli roku premiery iPada Pro. Jednak ku naszemu zdziwieniu plotki tym razem okazały się prawdziwe.

Apple właśnie ogłosiło, że Final Cut Pro i Logic Pro oficjalnie pojawią się na iPadzie

Final Cut Pro to profesjonalne oprogramowanie Apple do edycji wideo, które wcześniej było dostępne wyłącznie na komputerach Mac. To samo dotyczy Logic Pro, profesjonalnego oprogramowania Apple do edycji dźwięku dla komputerów Mac. Obie aplikacje mają być dostępne jeszcze w tym miesiącu na iPadzie.

Apple twierdzi, że zarówno Final Cut, jak i Logic dla iPada zostały zaprojektowane z interfejsem dotykowym, który zamienia iPada w najlepsze mobilne studio:

“Cieszymy się, że możemy wprowadzić Final Cut Pro i Logic Pro na iPada, pozwalając twórcom uwolnić swoją kreatywność na nowe sposoby i w jeszcze więcej miejscach. Dzięki potężnemu zestawowi intuicyjnych narzędzi zaprojektowanych z myślą o przenośności, wydajności i interfejsie dotykowym iPada, Final Cut Pro i Logic Pro zapewniają najlepsze mobilne studio.” (Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów na całym świecie)

Oto możliwości programów przedstawione w krótkim filmie.

Od 23 maja Final Cut Pro i Logic Pro będą dostępne na iPadzie po raz pierwszy. Podczas gdy Final Cut Pro i Logic Pro to jednorazowe zakupy na Macu, obie aplikacje będą korzystać z cen subskrypcji dla swoich wersji na iPada.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

4 myśli na temat “Apple ogłasza Final Cut Pro i Logic Pro na iPada

Leave a Reply