Apple Learning Coach ma pojawić się w 12 nowych krajach

Apple Learning Coach to darmowy program rozwoju zawodowego, który szkoli trenerów instruktażowych, specjalistów od nauki cyfrowej i innych edukatorów. Program ma na celu pomóc nauczycielom w efektywnym wykorzystaniu technologii Apple w klasie. Teraz podano do wiadomości, że Apple Learning Coach zostanie w tym roku wdrożony w 12 kolejnych krajach.

Apple Learning Coach ożywia kreatywność

Apple opublikowało w Apple Newsroom nowy artykuł, który dotyczy programu rozwoju zawodowego „Apple Learning Coach”. Na przykładzie kalifornijskiego okręgu szkolnego przedstawiono praktyczne przykłady.

W całym okręgu szkolnym uczniowie wykorzystują technologie Apple do tworzenia przeróżnych projektów jak: podcasty z GarageBand, animacje z Keynote i filmy z Clips. W centrum tej zmiany znajduje się grupa pedagogów, którzy wykorzystali wiedzę zdobytą w ramach programu Apple Learning Coach, aby przemyśleć sposób, w jaki nauczyciele i uczniowie podchodzą do nauki.

Apple pisze:

„W Downey Unified uczy się 22 000 uczniów: od przejściowego przedszkola do 12 klasy w 22 szkołach, w tym w ośmiu wyróżnionych przez Apple. Ponad dziesięć lat temu dystrykt zaczął wykorzystywać urządzenia iPod touch do wspierania umiejętności czytania uczniów w języku angielskim. Obecnie wszystkie szkoły podstawowe zapewniają każdemu uczniowi iPada, a od czasu pandemii również szkoły średnie są wyposażane w iPady na zasadzie 1:1”.

Downey stosuje model spójności, w którym wszystkie szkoły mają równy dostęp do technologii, edukacji, narzędzi i usług. Na przykład, każda szkoła ma laboratorium innowacji z programowaniem, robotyką i projektami filmowymi. Kolejnym kamieniem węgielnym Downey jest to, że wszyscy edukatorzy mają możliwość rozwoju zawodowego. Od momentu powstania w 2021 roku Apple Learning Coach jest elementem tego programu. Do tej pory Downey ma 15 certyfikowanych Apple Learning Coachów, a dodatkowych pięciu edukatorów jest obecnie zapisanych do programu.

Program Apple Learning Coach

Ponad 1900 edukatorów ukończyło program w USA, a zgłoszenia do kolejnego naboru są przyjmowane teraz do 30 maja. Ponadto, oprócz USA, program Apple Learning Coach zostanie do końca roku wprowadzony w 12 innych krajach.

Oby program ten rozwijał się na wszystkie kraje. Technologia w nauce jest teraz wszechobecna, a nie zawsze kadra pedagogiczna jest przygotowana na wykorzystanie technologii na zajęciach.

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

Leave a Reply