Aplikacja Eve w wersji 6.0 wydana z migracją do urządzeń Matter

Aplikacja Eve Systems doczekała się kolejnej wersji. Własna aplikacja producenta została zaktualizowana do wersji 6.0. Od teraz aplikacja zapewnia zainteresowanym użytkownikom migrację Matter istniejących urządzeń HomeKit.

Jeśli używasz urządzenia Eve Energy, Eve Door & Window lub Eve Motion z Thread, możesz teraz przeprowadzić migrację Matter za pośrednictwem aplikacji Eve. Podczas migracji następuje wymiana pełnej tożsamości urządzenia, a kod HomeKit traci swoją ważność. Zamiast tego otrzymasz cyfrowy kod Matter, który od tej pory będzie wymagany do konfiguracji. Należy zachować ten kod, na przykład w HomePass, ponieważ nie jest już możliwe skonfigurowanie nowego urządzenia bez kodu.

Migracja do Matter zalecana tylko warunkowo

Zanim zainstalujesz nową wersję aplikacji Eve i dokonasz migracji, powinieneś zastanowić się, czy w ogóle potrzebujesz Matter. Jako użytkownik czystego HomeKit, nie jest zalecane wykonywania migracji. Tylko dla użytkowników, którzy chcieliby w przyszłości korzystać z innych systemów Smarthome, migracja jest opłacalna. Cały proces zajmuje około 15 do 20 minut.

Jeśli nie chcesz poświęcać tego czasu, możesz również zakupić Eve Energy, Eve Door & Window i Eve Motion z preinstalowanym firmware Matter. Czujnik kontaktowy i czujnik ruchu z integracją HomeKit są jednak dużo tańsze.

Tak jak napisałem musisz sam rozważyć czy migracja do Matter jest Tobie potrzebna. Przy używaniu tylko i wyłącznie HomeKit, migracja nie ma sensu.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply