Konto oszczędnościowe Apple Card już 17 kwietnia

Apple ogłosił rozszerzenie współpracy z Goldman Sachs dla nowej funkcji konta oszczędnościowego Apple Card w USA pod koniec ubiegłego roku. Firma powiedziała, że użytkownicy Apple Card będą mogli mieć swoje nagrody Daily Cash (Apple cashback) automatycznie zdeponowane na „wysoko oprocentowane” konto oszczędnościowe z Goldman Sachs. Użytkownicy będą mogli śledzić saldo tego konta bezpośrednio w aplikacji Wallet. Nie ma żadnych opłat, minimalnych depozytów ani minimalnych sald. Teraz użytkownik Twittera @aaronp613 zauważył możliwą datę uruchomienia nowej usługi w USA: poniedziałek 17 kwietnia.

Konto oszczędnościowe Apple Card najprawdopodobniej dostępne od 17 kwietnia w USA

Apple po raz pierwszy zapowiedziało nowe konto oszczędnościowe w październiku i powiedziało, że będzie ono dostępne w najbliższych miesiącach. Najwyraźniej „Apple Card Savings” zostało opóźnione, ponieważ funkcja została pierwotnie wymieniona w notatkach iOS 16.1 Release Candidate, ale ostatecznie nie została rozwinięta z tą aktualizacją i nadal nie jest dostępna sześć miesięcy po ogłoszeniu.

Jak donosi @aaronp613 na Twitterze, kod „backend” na serwerach Apple sugeruje, że firma planowała rozwinąć nową funkcję 17 kwietnia. Ostatnio podobny kod podpowiadał uruchomienie Apple Pay Later, zanim funkcja została wprowadzona w wersji pre-release.

Po ponownym przeanalizowaniu kodu backendu wydaje się, że konta oszczędnościowe Apple Card mogą wejść na rynek 17 kwietnia.

Ponadto wygląda na to, że dostosowane chińskie karty tranzytowe Apple Pay mogą zostać uruchomione 18 kwietnia

Podobnie jak w przypadku wszystkich funkcji Apple Card, użytkownicy będą mogli zarządzać opcją za pośrednictwem aplikacji Wallet. Po założeniu konta, wszystkie otrzymane od tego momentu środki Daily Cash będą automatycznie wpłacane na konto, chyba że użytkownik zdecyduje się zachować je na swojej karcie Apple Cash. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmienić miejsce, do którego trafia ich Daily Cash. Apple nie podało jeszcze, jakie będzie oprocentowanie konta.

Karta Apple oferuje 2 procent Daily Cash za każdy zakup dokonany za pomocą Apple Pay i 3 procent Daily Cash za zakupy dokonane za pomocą Apple Pay u wybranych sprzedawców, w tym Apple, Uber, Uber Eats, Walgreens, Nike, Panera Bread, T-Mobile, ExxonMobil i Ace Hardware.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Konto oszczędnościowe Apple Card już 17 kwietnia

Leave a Reply