Konto oszczędnościowe Apple Card zostało dobrze przyjęte

Przed kilkoma dniami Apple opublikowało swoje dane biznesowe za miesiące od stycznia do marca 2023 r. Podczas późniejszej telekonferencji CEO Apple Tim Cook poruszył między innymi temat nowego konta oszczędnościowego Apple Card.

W połowie kwietnia Apple wprowadziło nową usługę o nazwie Apple Card Savings. Nowe konto Apple Card Savings, jak i Apple Pay Later mają pomóc użytkownikom prowadzić zdrowsze, finansowe życie.

Posiadacze Apple Card mogą otworzyć wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe i wpłacać na nie swoje Daily Cash (program cash-back Apple Pay) oraz dodatkowe pieniądze. Klienci otrzymują obecnie roczną stopę procentową w wysokości 4,15 procent. Nie jest wymagane minimalne saldo i nie ma żadnych opłat. Nowe konto oszczędnościowe Apple Card można założyć i w pełni nim zarządzać w aplikacji Wallet na iPhonie. Obecnie usługa ta jest dostępna tylko dla użytkowników w USA.

W ciągu pierwszych czterech dni od uruchomienia Apple Pay Savings otwarto 240 tys. kont, a klienci zdeponowali na nich około 1 mld dolarów. To duży sukces usługi, o którym podczas konferencji mówił Tim Cook.

Czy taka usługa będzie kiedyś obecna w Polsce….?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply