Apple udostępnia nowy klip na temat „Passkeys”

Apple wprowadziło jesienią ubiegłego roku wsparcie dla Passkeys. Aby po raz kolejny zwrócić uwagę na funkcję aktualizacji zabezpieczeń, firma opublikowała teraz krótki klip w języku niemieckim na kanale YouTube.

Apple promuje Passkeys w ramach iPadOS 16 w następujący sposób:

„Przeglądanie w Safari jest teraz jeszcze bezpieczniejsze dzięki Passkeys, nowej generacji poświadczeń, których nie można podrobić ani udostępnić, co czyni je bezpieczniejszymi i łatwiejszymi w użyciu. Zaprojektowane, aby zastąpić hasła, Passkeys wykorzystują Touch ID lub Face ID do weryfikacji biometrycznej oraz iCloud Keychain do synchronizacji pomiędzy iPadem, iPhonem i komputerem Mac z szyfrowaniem end-to-end. Passkeys zostały opracowane we współpracy z FIDO Alliance, Google i Microsoft i działają zarówno w aplikacjach, jak i online. Użytkownicy mogą zalogować się za pomocą iPada do stron internetowych lub w aplikacji na urządzeniach innych niż Apple”.

Passkeys to branżowy standard bezpieczeństwa obsługiwany przez coraz większą liczbę stron internetowych i aplikacji. Innymi słowy: Nie tylko iPhone’y, iPady i komputery Mac muszą obsługiwać klucze dostępu, podobnie jest z witrynami i aplikacjami, do których chcesz się zalogować.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: