Amazon: logowanie za pomocą Face ID lub Touch ID i kluczy Apple

Użytkownicy Amazon mogą teraz logować się na swoje konta za pomocą klucza dostępu, co oznacza uwierzytelnianie biometryczne, takie jak Face ID lub Touch ID.

„Chodzi o zapewnienie klientom łatwości użytkowania i bezpieczeństwa jednocześnie w ich doświadczeniu z Amazon. Podczas gdy hasła nadal będą istnieć w dającej się przewidzieć przyszłości, jest to ekscytujący krok we właściwym kierunku. Jesteśmy podekscytowani, że jesteśmy wczesnym użytkownikiem tej nowej metody uwierzytelniania, pomagając zrealizować naszą wizję bezpieczniejszego, bezhasłowego Internetu”” (Dave Treadwell, starszy wiceprezes ds. e-commerce w Amazon)

16 miesięcy temu Apple ogłosiło Passkeys na WWDC 2022. Klucze dostępu zostały stworzone przez FIDO Alliance i World Wide Web Consortium, ale Apple – a od maja 2023 r. także Google – wniosły wsparcie dla nich do urządzeń ludzi.

„Kiedy klient używa klucza dostępu na Amazon, udowadnia to, że ma dostęp do swojego urządzenia i jest w stanie go odblokować. Klienci nie muszą się już martwić o zapamiętywanie unikalnych haseł lub używanie łatwych do odgadnia identyfikatorów, takich jak imiona lub urodziny.” (Amazon)

Firma twierdzi, że obsługa Passkey jest dziś dostępna dla wszystkich użytkowników Amazon w przeglądarkach. Usługa jest również stopniowo wprowadzana na aplikację Amazon Shopping na iOS, a wsparcie wkrótce pojawi się w aplikacji Amazon Shopping na Androida.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply