ZemiSmart wypuszcza pierwszy silnik do zasłon z Thread/Matter

Niedawno sieć okrążyła informacja, że ZemiSmart przygotowuje się do wypuszczenia dwóch nowych urządzeń kompatybilnych z Matter, a mianowicie silnika do rolet i silnika do zasłon. Oba te produkty, choć wykorzystują Matter, robiły to przez WiFi. Teraz firma wydała swoje pierwsze urządzenie obsługujące Matter, które również wykorzystuje Thread zamiast WiFi lub Zigbee.

Silnik ZemiSmart Curtain jest zasilany z sieci i posiada system prowadnic, który całkowicie zastępuje istniejące karnisze, więc nie musi być w zasięgu gniazdka sieciowego. Jednak sam silnik zawiera baterię, która została zaprojektowana tak, aby utrzymać silnik w trybie online i podłączony przez okres do 7 dni w przypadku braku zasilania.

Ponieważ wykorzystuje Thread, wymaga tylko Thread Border Router, aby połączyć się z konfiguracją inteligentnego domu, czym w przypadku Apple jest HomePod (2nd gen), HomePod Mini, lub Apple TV (model 2021 lub 2022 z 128gb).

Silnik do zasłon zawiera prowadnicę do zasłon, która jest dostarczana w różnych rozmiarach. Silnik posiada również trzy różne prędkości i może nawet otwierać i zamykać zasłony poprzez delikatne pociągnięcie, co pozwala silnikowi przejąć kontrolę. Jakby tego było mało, cały pakiet zawiera również mini pilot zdalnego sterowania, gdy chcesz mieć ręczne sterowanie na odległość.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply