Ivory z pierwszą wersją testową na macOS

Pod koniec stycznia zespół deweloperów Tapbots wydał w App Store własnego klienta Mastodona o nazwie Ivory dla iOS i iPadOS.

Po wydaniu mobilnej wersji twórcy programu zapowiedzieli, że w niedalekiej przyszłości pojawi się również wersja dla macOS. Teraz przyszedł ten czas i Ivory jest już dostępny w wersji alfa dla komputerów Mac. Wersję programu można wypróbować bezpłatnie za pośrednictwem TestFlight. Niestety wszystkie dostępne sloty TestFlight są zajęte. Chociaż zespół Tapbots przyjął do testu około 10 000 użytkowników, ograniczona publiczna beta została szybko zarezerwowana ze względu na wysoki popyt. Deweloperzy informują:

„Ivory for Mac jest obecnie dostępny w ograniczonej publicznej alfie za pośrednictwem TestFlight. Pozwala on na przetestowanie aplikacji przez około 10 000 użytkowników. Gdy będzie już pełna, trzeba będzie poczekać, aż zostanie oficjalnie wydana w Mac App Store. Ivory dla Maca nie jest obecnie na tym samym poziomie co aplikacja na iOS. Znajdziecie w niej wiele niedopracowanych elementów, brakujących funkcji i mnóstwo błędów. Zdecydowaliśmy się pozwolić niektórym z naszych użytkowników przetestować aplikację, podczas gdy my nadal pracujemy nad wydaniem jej w App Store.”

Więcej informacji znajduje się również w sekcji FAQ na stronie Ivory’ego poświęconej macOS. Na przykład klient Mastodon będzie kompatybilny także z komputerami Mac z procesorem Intel i będzie można go zainstalować z poziomu macOS 13 Ventura. Ponadto twórcy informują, że aplikacja mobilna i desktopowa będą synchronizować pozycję czytania na osi czasu. Nie ma jeszcze ostatecznych przemyśleń na temat cen, ale wersja dla macOS również będzie oparta na subskrypcji, którą opcjonalnie będzie można połączyć z wersją dla iOS.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Jedna myśl na temat “Ivory z pierwszą wersją testową na macOS

Leave a Reply