Apple będzie pokazywało NBA?

Apple „wyraziło zainteresowanie” nabyciem pakietu streamingowego NBA – wynika z nowego raportu CNBC. Oprócz Apple zainteresowani są również Amazon i NBC Sports, przy czym NBC Universal jest szczególnie zainteresowany ponownym nabyciem gier NBA.

NBC kiedyś miał prawa do NBA, dopóki Disney i Turner Sports nie kupili ich ponad 20 lat temu. Negocjacje nie mogą rozpocząć się ponownie, chyba że Turner Sports i Disney zgodzą się odstąpić od wyłącznego prawa do transmisji, które wygasa w kwietniu 2024 roku. NBA może ostatecznie zdecydować się na przedłużenie umowy z Disneyem i Turner Sports zamiast przyjmować oferty od firm zewnętrznych, ale w tym momencie istnieje szansa, że Apple złoży ofertę.

CNBC sugeruje, że NBA mogłaby stworzyć dwa pakiety dla oferentów, z treścią dla trzech lub czterech partnerów podzielonych między streaming i tradycyjną telewizję.

Apple ściąga treści sportowe, starając się przyciągnąć nowych widzów do usługi Apple TV+. Firma podpisała umowy z Major League Baseball i Major League Soccer. Czy Apple uda się podpisać umowę na streaming NBA? Czas pokaże, ale droga jeszcze daleka.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: