Riptide GP Renegade jest już dostępne w Apple Arcade

Riptide GP Renegade jest dostępne dla iPhone’a, iPada i Apple TV. Dzisiaj gra zadebiutowała w Apple Arcade.

Riptide GP Renegade rozpoczyna się od interaktywnego samouczka, w którym dowiadujemy się jak sterować hydrojetem, którym przemieszczamy się po futurystycznych torach. Na wodzie oczywiście, a częściowo nawet pod ziemią. Szczególnie ważna kwestia: w Riptide GP Renegade prędkość jest odczuwalna – tak powinno być w grze wyścigowej.

Sterowanie w Riptide GP Renegade utrzymane jest w stosunkowo prostej formie: Przyspieszanie jest automatyczne, do hamowania służy przycisk, a do kierowania czujniki przechyłu. Dodatkowo jest przycisk boost, ale trzeba go najpierw naładować. W opcjach są kolejne możliwości do wyboru.

W grze jeździsz po rampach i kanionach, by w locie wykonywać różne akrobacje. Działa to za pomocą różnych gestów, machnięcia oboma kciukami, dla szczególnie dużych akrobacji konieczne są nawet kombinacje różnych gestów. Z każdym udanym skokiem boost jest ładowany, co można wykorzystać do uzyskania przewagi na kolejnej prostej.

Głównym punktem Riptide GP Renegade jest tryb kariery, na początku zdecydowanie można wybrać tutaj średni poziom trudności. W różnych wyścigach i wyzwaniach rywalizujesz z siedmioma przeciwnikami, zdobywasz punkty doświadczenia i pieniądze, które możesz zainwestować w nowe akrobacje i ulepszenia dla hydrojeta. Do tego dochodzi między innymi tryb multiplayer.

Gra w dniu dzisiejszym zadebiutowała w ofercie Apple Arcade.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply