LG wprowadza HomeKit, AirPlay, Apple TV i Apple Music do telewizorów webOS innych firm

Podczas gdy LG już od jakiegoś czasu wyposaża własne telewizory w HomeKit, AirPlay, Apple TV i aplikację Apple Music, telewizory innych firm z oprogramowaniem webOS Hub nie posiadały tych funkcji. Teraz jednak LG chce to zmienić i wprowadza powyższe funkcje do telewizorów webOS innych firm.

Według LG istnieje około 200 innych producentów telewizorów, którzy korzystają z oprogramowania LG webOS Hub. Jednak większość nie jest chyba dobrze znana, a do tego grona należą tacy producenci jak: Seiki, Eko, Stream System, Konka, Aiwa i Hyundai.

Funkcje, które LG chce teraz udostępnić innym producentom to:

  • Aplikacja Apple TV+ z obsługą treści TV+, filmów i programów telewizyjnych z iTunes oraz Apple TV Channels dla serwisów streamingowych innych firm.
  • Apple Music z Apple Music Radio, Live Lyrics, pełnym dostępem do biblioteki i nie tylko.
  • AirPlay do strumieniowego przesyłania filmów, muzyki, gier i zdjęć do telewizora Smart TV bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub komputera Mac.
  • Obsługa HomeKit umożliwiająca sterowanie telewizorem z poziomu aplikacji Apple Home oraz za pomocą Siri.

HomeKit i AirPlay są dostępne tylko w telewizorach z webOS Hub 2.0. Obecnie są to wyłącznie telewizory OLED i UHD. Z kolei Apple TV i aplikacja Apple Music będą dostępne także na telewizorach ze starszymi wersjami.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: