Gurman: Apple myśli o nowym high-endowym iPhonie

W zeszłym tygodniu podczas kwartalnego ogłoszenia zysków Apple Tim Cook, odpowiadając na pytanie dziennikarza, poruszył ciekawy temat. CEO Apple powiedział, że jego zdaniem użytkownicy są gotowi zapłacić więcej pieniędzy za najlepszego iPhone’a na rynku. Współgra to z informacjami na temat tego, że Apple ma w planach stworzenie high-endowego iPhone’a, poza modelami serii Pro.

Apple myśli o nowym high-endowym iPhonie

Podczas telekonferencji na temat I kwartału 2023 roku CEO Apple Tim Cook został zapytany o to, czy rosnąca średnia cena sprzedaży iPhone’a jest trwała. W 2017 roku najwyższy model iPhone’a – iPhone X z 256 GB – kosztował 1 150 dolarów, podczas gdy obecny najwyższy model – iPhone 14 Pro Max z 1 TB pamięci masowej – kosztuje 1 600 dolarów.

Odpowiedział, że wzrost cen w zasadzie nie stanowi problemu. W rzeczywistości konsumenci prawdopodobnie nie dali się przekonać do wydania większej ilości pieniędzy.

„Myślę, że ludzie są skłonni naprawdę wyjść z siebie, aby uzyskać najlepsze, na co mogą sobie pozwolić w tej kategorii. iPhone stał się integralną częścią życia ludzi. Konsumenci używają teraz urządzenia do dokonywania płatności, kontrolowania urządzeń smart-home, zarządzania swoim zdrowiem i przechowywania informacji bankowych”. (Tim Cook, CEO Apple)

W najnowszym wydaniu swojego newslettera PowerOn, Mark Gurman z Bloomberga donosi, że Apple dyskutuje wewnętrznie nad umieszczeniem nowego high-endowego iPhone’a na szczycie linii smartfonów. Co więcej, producent robi obecnie więcej, aby bardziej odróżnić swoje modele Pro od standardowych iPhone’ów i dać konsumentom powód do wydania większej ilości pieniędzy. W przypadku iPhone’a 15 modele Pro mają się różnić od “zwykłych” modeli bardziej niż kiedykolwiek. Mocniejszy procesor, nowe materiały (mówi się o tytanowej obudowie) i znacznie lepszy system aparatów np. kamera peryskopowa.

Czy do rodziny iPhone 16 dołączy nowy model Ultra? W takim wypadku bardzo sensowne byłoby zrezygnowanie z jednego z modeli iPhone’a serii „zwykłej”. Gdyż już w tym roku słabe wyniki sprzedaży iPhone’a 14 Plus pokazały błędne założenia firmy w stosunku do iPhonów serii „zwykłej”.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: