LuON – Smart Home Star

Tak jak w tytule, tak sądzę, taką mam nadzieję, że gdy LuON ruszy w maju od razu stanął się ważnym graczem na rynku rozwiązań inteligentnego domu. O firmie pisałem wielokrotnie i nie mogę się doczekać ich startu w maju. Jednak już teraz sporo się dzieje i firma coraz bardziej przybliża nam swoje rozwiązania. Stara się nas przygotować poprzez edukację. Dzięki Newsletterowi LuON poznajemy poszczególne części kompleksowego rozwiązania.

Najnowszy Newsletter od LuON

Najnowsze wydanie Newslettera przedstawia nam 3 zagadnienia.

LuBase – bijące serce inteligentnego domu od LuON

Centrala, która zarządza całym Smart Home. Urządzenie nr 1, bez którego nie mógłbyś korzystać z większości rozwiązań systemu, a co za tym idzie, wykorzystywać w pełni HomeKit.

Dzięki LuBase będziesz mógł dodawać kolejne urządzenia LuON do systemu i zarządzać nimi bardzo efektywnie. Centrala LuBase nie jest zależna od routerów, sieci WiFi oraz innych zewnętrznych mostków – po prostu działa zawsze i wszędzie, w każdym domu i mieszkaniu.

W LuBase wszystkie złącza zostały przeniesione poza główną konstrukcję urządzenia, dzięki czemu kable nie będą się Wam plątać, a całość będzie wyglądać niezwykle estetycznie.

Centrala posiada najbardziej wydajny procesor Espressif ESP32-S3 z dodatkową szybką pamięcią RAM.

Komunikacja przewodowa w systemie LuON jest ponad 10x szybsza od tej wykorzystywanej w systemie KNX.

Projektuj indywidualne powiadomienia. Poznaj LuNotifications

Nie wystarcza Ci lista gotowych powiadomień w Twoim Smart Home? Dlatego LuON zaprojektował usługę LuNotifications.

Wygląda to tak: ile pomysłów, tyle możliwości. Indywidualne powiadomienia, dopasowanie do Ciebie, które zmieniają oblicze systemu Apple Home. Zrobisz to szybko, w łatwy sposób w aplikacji za pomocą kilku kliknięć.

Nie będziesz już musiał się zastanawiać, sprawdzać i denerwować, że podczas Twojej nieobecności coś się dzieje – system LuON będzie to robił za Ciebie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Sprawdzaj stan twoich urządzeń, wykrywaj zagrożenia i problemy oraz niestandardowe zdarzenia w Twoim domu lub biurze.

Możesz sobie ustawić powiadomienia o otwartym oknie, dziennym zużyciu energii lub o tym, że podczas Twojej nieobecności otworzyła się brama wjazdowa. LuON to potrafi!

LuON z pierwszym odcinkiem swojego podcastu

W pierwszym odcinku panowie Olczak i Kopp rozmawiają o mostkach i bazach (centralach). Została wyjaśniona różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, bo wciąż wiele osób nie do końca nie rozumie tej różnicy w działaniu. Zostały również wymienione zalety tych urządzeń.

Na koniec przybliżono jeszcze więcej informacji o bazie – LuBase.

Odcinek podcastu można tutaj wysłuchać. Serdecznie polecam, gdyż jest czego posłuchać👍

macpretorians

Leave a Reply