Apple Watch może dokładnie przewidzieć poziom stresu

Zespół badawczy z University of Waterloo w Kanadzie przyjrzał się bliżej czujnikowi EKG zegarka Apple Watch i stwierdził, że dane z EKG można wykorzystać do opracowania dokładnego narzędzia do przewidywania stresu. Tak donosi magazyn MyHealthyApple. W przeciwieństwie do producentów smartwatchy takich jak Samsung Fitbit i Garmin, Apple nie oferuje obecnie funkcji oceny stresu na własnej platformie.

Jednokanałowy czujnik EKG w Apple Watch jest uważany za bardzo dokładny i został wykorzystany przez zespół badawczy do przewidywania poziomu stresu za pomocą smartwatcha Apple. Wyniki badania zostały niedawno opublikowane w Frontiers Digital Health i oznaczają pierwsze badania, przy których wykorzystano czujnik EKG zegarka Apple Watch do przewidywania stresu.

Uczestnicy badania otrzymali na 14 dni iPhone’a 7 z systemem iOS 15.0 oraz Apple Watch Series 6. Ten ostatni posiadał system watchOS 8.3 i aplikację EKG. Zespół badawczy stwierdził, że istnieje silna korelacja pomiędzy danymi EKG, w tym zdolnością przyspieszania i zwalniania serca, a zgłaszanymi przez badanych poziomami stresu w momencie pomiaru. Następnie opracowano algorytmy uczenia maszynowego, które wykorzystały te informacje do stworzenia modelu predykcyjnego.

Badanie stwierdza, że Apple Watch ma “obiecujący” potencjał w zakresie przewidywania stresu i sugeruje, że jeszcze więcej punktów danych można zintegrować z modelami stresu, aby zwiększyć dokładność przewidywania. Przecież Apple Watch zbiera dodatkowe informacje o zdrowiu, takie jak dane o śnie i aktywności.

Zespół z University of Waterloo postuluje, że Apple Watch mógłby być wykorzystywany do wspierania opieki nad zdrowiem psychicznym, oferując aktywności takie jak ćwiczenia oddechowe, gdy poziom stresu jest zbyt wysoki.

Czy Apple pójdzie w tym kierunku ze swoim Apple Watch? Czas pokaże.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply