Apple publikuje dokument pomocy w przypadku problemów z HomeKit

Aktualizacja architektury HomeKit wydana wraz z iOS 16.2 ma na celu zapewnienie lepszej stabilności i szybszego czasu reakcji urządzeń. Chociaż aktualizacja przebiegła sprawnie dla większości z was, wciąż są tacy, którzy zgłaszają problemy. W związku z tym Apple początkowo wycofało aktualizację i opublikowało teraz dokument pomocy.

Kroki, które należy podjąć, są skierowane do każdego, kto nie może uzyskać dostępu do domu lub przyjąć zaproszenia:

  1. Na iPhonie lub iPadzie zaproszonego użytkownika z iOS lub iPadOS w wersji 16.2 otwórz aplikację Dom i dotknij przycisku “Więcej” (trzy kropki w prawym górnym rogu), aby zobaczyć listę domów.
  2. Na iPhonie lub iPadzie zaproszonego użytkownika usuń domy, które nie mają akcesoriów. Stuknij w dom, aby go wybrać, dotknij przycisku “Więcej” (trzy kropki w prawym górnym rogu), wybierz Ustawienia domu, przewiń w dół i dotknij Usuń dom. Jeśli zaproszony użytkownik ma dom z akcesoriami, skontaktuj się ze Wsparciem Apple.
  3. Uruchom ponownie iPhone’a lub iPada zaproszonego użytkownika i właściciela domu i uruchom ponownie wszystkie urządzenia Apple TV i HomePod w domu.
  4. Na iPhonie lub iPadzie właściciela domu otwórz aplikację Dom i usuń wszystkie oczekujące zaproszenia dla zaproszonego użytkownika. Stuknij przycisk “Więcej” (trzy kropki w prawym górnym rogu), wybierz Ustawienia domu, dotknij imienia gościa i dotknij Anuluj zaproszenie.
  5. Wyślij ponownie zaproszenie do udostępnienia domu zaproszonego użytkownikowi.

Upewnij się, że zaproszony użytkownik zaakceptuje zaproszenie w ciągu 3 godzin, w przeciwnym razie zaproszenie wygaśnie. Po wygaśnięciu zaproszenia wykonaj ponownie kroki 3-5.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply