Direkto z widgetem i wyświetlaniem w Dynamic Island

Jeśli używasz iPhone’a, możesz również użyć fabrycznie zainstalowanej aplikacji kompasowej. Można tego również użyć na Apple Watch. Jednak zintegrowany kompas nie oferuje wielu funkcji w iOS i watchOS, ale w większości przypadków powinien wystarczyć do zwykłej orientacji.

Jeśli chcesz uzyskać więcej z tej funkcji, możesz skorzystać z aplikacji innej firmy Direkto, która została wprowadzona do App Store przez Alexandra Claussa i kosztuje 11,99 zł. Program ma rozmiar 14 MB i wymaga iOS/iPadOS/watchOS 11.0 lub nowszego do zainstalowania.

Nawet jeśli Direkto jest “tylko” aplikacją kompasu, może nie tylko wskazywać na północ, ale także wyświetlać kierunek i odległość do dowolnej liczby innych miejsc. Kompas ma dwa tryby, które można zmienić za pomocą ustawień: tryb klasyczny, który obejmuje kierunek kardynalny z wyświetlaniem stopnia, oraz tryb trasy, który łączy mapę z kompasem.

W trybie trasy Direkto może być używane do rejestrowania i ładowania tras oraz wyświetlania ich jako ścieżki na mapie wbudowanej w kompas. Ułatwia to na przykład podążanie trasą lub znalezienie drogi powrotnej podczas wędrówki. Środek mapy w kompasie odpowiada pozycji użytkownika, za pomocą przycisku można tam nagrać/zatrzymać/zapisywać/udostępnić trasę.

Direkto
Direkto

Za pośrednictwem Dynamic Island w modelach iPhone’a 14 Pro lub widżetu ekranu blokady (z iOS 16.1) aplikacja może również wyświetlać kompas, a tym samym wyświetlać kierunek i odległość do wszystkich przechowywanych lokalizacji. Tak więc informacje są dostępne, nawet jeśli nie ma Cię w samej aplikacji. Aplikacja na Apple Watch może również wyświetlać wskazówki dojazdu do wszystkich lokalizacji, a nowe lokalizacje można tam zdefiniować bez konieczności sięgania po iPhone’a.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: