Apple przedstawia Freeform

Freeform to chyba największa nowość, która pojawiała się we wczorajszych systemach. Jest to zupełnie nowa aplikacja firmy Apple, która pomaga użytkownikom organizować i wizualizować treści w elastycznym obszarze roboczym i daje im możliwość centralnego oglądania wszystkiego w jednym miejscu, udostępniania treści i współpracy bez martwienia się o układy lub rozmiary stron.

Można dodawać różne pliki i wyświetlać je we wbudowanym podglądzie bez wychodzenia z pulpitu. Freeform jest przeznaczony do współpracy i ułatwia zapraszanie innych do wspólnej pracy na powierzchni roboczej. Możesz nawet współpracować z innymi podczas rozmowy FaceTime. Komputery stacjonarne Freeform są przechowywane w iCloud, dzięki czemu wszystko pozostaje zsynchronizowane na różnych urządzeniach użytkowników.

Apple tak pisze na temat swojej nowej aplikacji:

Aplikacja oferuje różnorodne style pędzla i opcje kolorystyczne do szkicowania pomysłów, dodawania komentarzy i rysowania diagramów. Użytkownicy iPhone’a i iPada mogą rysować palcem w dowolnym miejscu na ekranie, a dzięki obsłudze Apple Pencil Freeform ułatwia opracowywanie pomysłów w podróży na iPadzie.

Freeform obsługuje różne pliki, w tym zdjęcia, filmy, pliki audio, dokumenty, pliki PDF, linki do stron internetowych i pozycji map, karteczki samoprzylepne, kształty, diagramy i inne. Aparaty iPhone’a i iPada mogą być nawet używane do wstawiania obrazu lub zeskanowanego dokumentu bezpośrednio do pulpitu. Freeform ma obszerną bibliotekę formularzy z ponad 700 opcjami, które pozwalają użytkownikom zmieniać kolor i rozmiar, dodawać tekst, a nawet tworzyć i zapisywać spersonalizowane kształty.

Na tej samej powierzchni roboczej może pracować do 100 osób. Przyjrzyjmy się jak z niego korzystać.

Freeform jest dostępny bezpłatnie na wszystkich modelach iPhone’a, iPada i Maca obsługujących iOS 16.2, iPadOS 16.2 lub macOS Ventura 13.1.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: