Przeglądarka Tor zgodna z Apple Silicon

Przeglądarka Tor jest teraz zoptymalizowana pod kątem Apple Silicon, dzięki nowej aktualizacji, która miała miejsce w tym tygodniu. Wraz z najnowszą wersją Tor Browser 12.0, wersja przeglądarki opartej na Firefox na Maca jest teraz aplikacją uniwersalną, co oznacza, że może działać natywnie na komputerach Mac z chipami Apple Silicon lub Intel przy użyciu tego samego pliku binarnego.

Aktualizacja została ogłoszona na blogu Tora. Tor Browser jest oparty na Firefoksie i oferuje więcej prywatności i anonimowości dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu. Aplikacja umożliwia również użytkownikom dostęp do nazw domen .onion, które są dostępne tylko za pośrednictwem sieci Onion. Przeglądarka Tor, choć nieco niszowa, jest open source i stała się kluczowym narzędziem dla osób, które chcą „doświadczyć prawdziwego prywatnego przeglądania bez śledzenia, nadzoru lub cenzury”.

Tor Browser 12.0 dodaje wiele różnych ulepszeń, w tym obsługę multilocale na komputerze, aktualizacje aplikacji na Androida i wiele innych. Jednak dla użytkowników Apple najbardziej zauważalną zmianą jest dodanie natywnej obsługi Apple Silicon, zadanie, które według zespołu Tor Project „nie było łatwym zadaniem”.

W przeszłości przeglądarka Tor na komputerach Mac z Apple Silicon działała tylko przy użyciu tłumacza Rosetta. Ta aktualizacja zamienia jednak aplikację w Universal Binary, dzięki czemu ta sama wersja aplikacji może działać natywnie zarówno na komputerach Apple Silicon, jak i Intel.

Przeglądarkę Tor można pobrać ze strony internetowej Tor Project. Zaleca się pobranie bezpośrednio stąd, aby upewnić się, że pobierzesz poprawną i legalną wersję przeglądarki Tor.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply