Ostrzeżenie dla użytkowników HomeKit przed aktualizacją do Matter

Matter 1.0 został oficjalnie uruchomiony w październiku, a teraz pojawiają się aktualizacje oprogramowania układowego. Zanim Matter Cię wciągnie, zachowaj ostrożność. Chciałem tutaj przytoczyć wypowiedź z artykułu mojego źródła. Pozostawię ją niezmienioną, aby niczego nie „zniekształcić”.

Zanim zaczniesz czytać dalej, być może będziesz musiał zrozumieć różnicę między frameworkiem Apple Home a HomeKit. HomeKit to framework, w którym znajdują się unikalne funkcje, które kochamy lub nienawidzimy. Te funkcje, takie jak adaptacyjne oświetlenie HomeKit i HomeKit Secure Video, są unikalne dla HomeKit.

Apple Home to warstwa wierzchnia i jest zasadniczo aplikacją Home. To jest to, co postrzegamy jako użytkowników urządzeń podłączonych za pośrednictwem frameworka HomeKit lub Matter. Matter udostępnia urządzenia Apple Home z iOS, iPadOS i MacOS.

Niektóre funkcje HomeKit nie są dostępne tylko przez Matter

Dwa z testowanych przeze mnie urządzeń pochodzą od producentów oświetlenia, a jedno z nich obsługuje obecnie oświetlenie adaptacyjne za pośrednictwem HomeKit. Podczas moich testów stwierdziłem, że ta funkcja nie była dostępna po ekspozycji za pośrednictwem Matter, a to dlatego, że Matter nie obsługuje oświetlenia adaptacyjnego HomeKit.

Możesz stracić możliwość dodawania urządzeń bezpośrednio do HomeKit

Gdy urządzenie zostanie zaktualizowane do Matter, może stracić możliwość bezpośredniego dodania go z powrotem do HomeKit. W zasadzie nie stanowi to problemu, ponieważ Matter nadal naraża urządzenie na działanie Apple Home. Możesz więc sterować urządzeniem za pomocą aplikacji Home, skonfigurować automatyzację i korzystać z Siri.

Ponieważ nie możesz wrócić tylko do HomeKit, możesz stracić możliwość korzystania z funkcji takich jak oświetlenie adaptacyjne HomeKit na stałe lub dopóki Matter go nie wesprze.

Podsumowując, Matter jest bardzo obiecującym standardem, ale jak widać z powyższego, nie jest jeszcze do końca dopracowany. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będę korzystał tylko i wyłącznie z ekosystemu HomeKit, czy jednak będę chciał poszerzyć swój inteligentny dom o inne ekosystemy?

Jeśli nie planujesz wychodzić poza HomeKit, nie widzę powodu, aby wchodzić w Matter, tym bardziej na tak wczesnym etapie rozwoju tego standardu.

macpretorians

Źródło: HomeKit Authority

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: