Strefy tętna na Apple Watch i iPhonie

Przydatna nowa funkcja zdrowia i kondycji została dostarczona z watchOS 9 i iOS 16, które są dostępne zarówno podczas treningu, jak i po nim. Jak zobaczyć swoje strefy tętna na Apple Watch i iPhonie? Co one oznaczają? Jak zobaczyć maksymalne tętno? Jak ręcznie edytować strefy?

Strefy tętna na Apple Watch i iPhonie – jak je zobaczyć

W watchOS 9 Apple Watch i iPhone automatycznie tworzą pięć stref tętna w oparciu o metodę Heart Rate Reserve. Wartości maksymalne i spoczynku są aktualizowane automatycznie pierwszego dnia każdego miesiąca.

Oto jak Apple opisuje nową funkcję:

“Strefy tętna stanowią procent maksymalnego tętna i są automatycznie obliczane i personalizowane przy użyciu danych zdrowotnych. Na Apple Watch Strefy Tętna są prezentowane w pięciu segmentach – poziomy wysiłku od światła do coraz trudniejszego. Monitorując swoją strefę tętna, możesz zwiększyć wydajność treningu i rzucić sobie wyzwanie, aby poprawić swoją kondycję.”

Jak zobaczyć strefy tętna podczas treningu:

  • Upewnij się, że używasz watchOS 9 na Apple Watch, a także masz swoją datę urodzenia wpisaną w aplikacji Zdrowie na iPhonie,
  • Rozpocznij trening skoncentrowany na cardio, taki jak bieg lub jazda na rowerze (Apple nie podzieliło się dokładnie informacją, które typy treningów obejmują strefy tętna, z wyjątkiem tych „skoncentrowanych na cardio”,
  • Przesuń palcem w dół na pierwszym ekranie treningowym, aby zobaczyć swoje tętno i w której strefie się znajduje.

Jak zobaczyć strefy tętna po treningu:

  • Po treningu przejdź do aplikacji Fitness na iPhonie, aby zobaczyć dane strefy tętna,
  • Wybierz trening z głównego ekranu podsumowania lub dotknij pierścieni lub Pokaż więcej, aby wybrać inną datę/trening,
  • Po wybraniu treningu przesuwaj palcem w dół, aż zobaczysz tętno, dotknij Pokaż więcej.

Jakie kalorie spalasz w różnych strefach? Użyj maksymalnego tętna, aby obliczyć liczby z poniższych obliczeń:

  • Strefa niższej intensywności: Ćwiczysz z 50% do 60% swojego maksymalnego tętna. W tym momencie 85% spalanych kalorii to tłuszcz. Minus? Spalasz ogólnie mniej kalorii niż gdybyś ćwiczył z większą intensywnością. Generalnie jesteś w stanie utrzymać tę strefę przez najdłuższy czas.
  • Strefa umiarkowana: Ćwiczysz z 60% do 70% swojego maksymalnego tętna. Około 65% spalanych kalorii to tłuszcz.
  • Strefa aerobowa: Praca z prędkością od 70% do 80% maksymalnego tętna stawia Cię w strefie aerobowej. Około 45% spalanych kalorii to tłuszcz. Ale spalasz większą liczbę kalorii w porównaniu z innymi strefami tętna. Generalnie utrzymujesz tę strefę przez najkrótszy czas.

Bardzo przydatna funkcja, która może być skuteczną bronią w walce o powrót do formy.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply