Agencja reklamowa Apple zaleca zaprzestanie reklam na Twitterze

W wewnętrznej notatce Omnicom – jedna z największych agencji reklamowych na świecie – zaleca swoim klientom tymczasowe zaprzestanie reklamy na Twitterze. Apple jest również klientem Omnicom. Według agencji Twitter jest obecnie w stanie niestabilności, która stanowi zbyt duże zagrożenie dla bezpieczeństwa marki dla swoich klientów. Ponadto Twitter wstrzymuje nową subskrypcję “Blue” po tym, jak użytkownicy niewłaściwie wykorzystali usługę, aby zyskać znaki towarowe.

Apple wycofa reklamy z Twittera?

Twitter miał kilka burzliwych dni. Od ogromnych zwolnień po opóźnienie nowego Twitter Blue. Teraz pojawił się kolejny duży problem. Dotyczy on braku weryfikacji kont na Twitterze ze słynnym niebieskim znacznikiem wyboru, który kiedyś oznaczał autentyczny profil na Twitterze. Dzięki płatnej subskrypcji “Twitter Blue” każdy może udawać wybitną osobę lub firmę i otrzymać znak testowy, który wcześniej był zaufany.

Teraz agencja reklamowa Omnicom Media Group, reprezentująca między innymi Apple, poleca swoim klientom, aby przestali wydawać pieniądze na reklamę na Twitterze. W liście otwartym The Verge Omnicom radzi “wstrzymać działania na Twitterze na krótki czas”.

Zobaczymy jak się skończy cała historia. Twitter w ostatnim czasie wydawał się rozwijać w bardzo dobrym kierunku. Następnie firmę przejął Elon Musk. Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply