Philips Hue i Nanoleaf również aktualizują do Matter

Wczoraj pisałem, że dwie firmy ogłosiły aktualizację swoich urządzeń do stanu zgodnego z nowym standardem Matter. Urządzenia zarówno Eve jak i Aqara, będą od przyszłego roku wspierały ten standard.

Philips Hue aktualizuje mostek

Philips Hue ogłosił wczoraj aktualizację Matter dla mostka. Podczas gdy programiści mogą już dziś testować interoperacyjność z innymi urządzeniami Matter, użytkownicy będą musieli poczekać do pierwszego kwartału 2023 roku.

Z wyjątkiem Philips Hue Play HDMI Sync Box i Philips Hue Tap Dial Switch, wszystkie urządzenia Philips Hue powinny w przyszłości obsługiwać nowy standard Smarthome Matter. Jest to możliwe dzięki drodze przez mostek. Celem jest wydanie aktualizacji oprogramowania układowego w pierwszym kwartale 2023 r., a tym samym wydanie Matter dla wszystkich podłączonych urządzeń.

Nanoleaf zapowiada nowe lampy zgodne z Matter

Nanoleaf zaplanował cztery nowe urządzenia na początek 2023 roku zgodne z Matter. Oprócz dwóch lamp z gniazdem GU10 i BR30 powinna być również lampa z gniazdem A19 oraz listwa świetlna. Producent faktycznie ma już dwa ostatnie urządzenia w swoim programie w ramach serii “Nanoleaf Essentials”.

Wbudowany chip jest jedank zbyt słaby dla Mattera, pisze producent na własnym blogu. Z drugiej strony oświetlenie akcentujące Nanoleaf może otrzymać odpowiednią aktualizację. Jednak producent wciąż powstrzymuje się z konkretnymi obietnicami.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply