Aqara wyda aktualizację pod kątem Matter

Aqara ogłosiła dzisiaj, że wsparcie Matter dla jej istniejącego i nowego urządzenia pojawi się w grudniu 2022 roku. Dodatkowo firma wypuści swoje urządzenia P2 Thread na początku 2023 roku i nowy koncentrator Aqara M3, który będzie obsługiwał Thread.

Użytkownicy Aqary po raz pierwszy uzyskają dostęp do Matter w grudniu 2022 r. za pośrednictwem Hub M2 poprzez aktualizację OTA, która najpierw pozwoli na kompatybilność ponad 40 istniejących urządzeń Aqara Zigbee z Matter. Następnie inne koncentratory Aqara, w tym Hub M1S/M1S Gen 2, Hub E1, Camera Hub G3 i Camera Hub G2H Pro, również otrzymają aktualizacje w kolejnych miesiącach. Pełną listę urządzeń Aqara, które będą obsługiwać Matter, znajdziesz tutaj.

Wcześniej Aqara ogłosiła dwa nowe czujniki: czujnik drzwi i okien P2 oraz czujnik ruchu i światła P2 z gwintem. Te nowe urządzenia Thread zostały ogłoszone na targach CES 2022 i mają pojawić się w drugiej połowie 2022 roku. Jednak firma poinformowała, że pojawią się one dopiero na początku 2023 roku.

Również w 2023 roku firma wypuści hub inteligentnego domu nowej generacji, Hub M3, z obsługą wielu protokołów. Oznacza to, że nowy hub będzie działał jako router graniczny wątków oraz kontroler. Będzie on mógł bezpośrednio łączyć i zarządzać inteligentnymi urządzeniami domowymi kompatybilnymi z Thread i Matter. Aqara planuje również otworzyć aplikację Aqara Home do obsługi urządzeń Matter innych firm.

macpretorians

Źródło: HomeKit Authority

Jedna myśl na temat “Aqara wyda aktualizację pod kątem Matter

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: