Pixelmator Pro 3.1 dodaje obsługę macOS Ventura i obrazów AVIF

Pixelmator Pro otrzymał aktualizację do wersji 3.1, która dodaje obsługę macOS Ventura i formatu pliku AVIF. Teraz program jest w pełnie zgodny z macOS 13.

Pixelmator Pro 3.1 – zmiany

Pixelmator Pro jest teraz w pełni kompatybilny z macOS Ventura, najnowszą aktualizacją Apple do systemu operacyjnego Mac. Użytkownicy mogą wykonywać wiele zadań jednocześnie za pomocą Stage Manager, aby przełączać się między oknami Pixelmator Pro lub innymi aplikacjami, wyświetlać podglądy dokumentów programu i nie tylko.

Firma całkowicie zrewidowała podejście do otwierania dokumentów w Pixelmatorze. Ulepszenia wydajności pozwalają użytkownikom przeglądać i otwierać dokumenty szybciej niż poprzednio.

Podgląd dokumentów Pixelmator Pro otwiera się teraz szybko w Spotlight i Finder, a użytkownicy mogą szybciej edytować nawet duże pliki, takie jak makiety.

Kolejnym dodatkiem jest wsparcie dla AVIF. AVIF lub AV1 Image File Format to format obrazu nowej generacji zaprojektowany do tworzenia wysokiej jakości obrazów w sieci o małych rozmiarach plików.

Apple dodał obsługę plików AVIF w Safari na macOS Ventura, a Pixelmator Pro może teraz otwierać i edytować te obrazy.

Dzięki ulepszeniom edycji promienia narożnika użytkownicy mogą dostosować promień poszczególnych narożników. Firma dodała również płynniejszy styl narożników, aby ludzie mogli tworzyć wiewiórki, kształt, który Apple spopularyzował za pomocą ikon aplikacji na iOS i sprzętu.

Pixelmator Pro jest dostępny w App Store za 229,99 zł.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: