Wszystkie zamki HomeKit, które obsługują Apple Home Key

W ramach iOS 15 Apple wprowadziło nową funkcję inteligentnego domu o nazwie Home Key, która odblokowuje drzwi za pomocą NFC. Oto wszystkie zamki HomeKit, które pojawiły się na rynku do tej pory, które mogą pochwalić się wsparciem.

Home Key wymaga wsparcia sprzętowego, dlatego tak niewiele zamków przyjęło go do tej pory. Zamek musi obsługiwać NFC, aby używać Home Key. Twój klucz domowy będzie żył jako przepustka w aplikacji Portfel, obok kart kredytowych, CarKey i pewnego dnia obok Twojego dowodu osobistego. Podejdziesz do drzwi, otworzysz portfel na iPhonie lub Apple Watch i otworzysz drzwi. Ponadto właściciele mogą dawać gościom karnety na tymczasowy lub ograniczony dostęp do drzwi.

Zamki obsługujące Apple Home Key

Oto zamki do drzwi, które dotarły – lub wkrótce dotrą – które obsługują klucz do domu:

Level Lock+

Level niedawno wprowadził na rynek swój trzeci inteligentny zamek, Level Lock+. Opracowany wspólnie z Apple zamek jest niewiarygodnie mały i mieści się w samych drzwiach.
Możesz użyć zewnętrznej klawiatury, kart kredytowych podobnych do kart kluczowych, fizycznych klawiszy, pojemnościowej powierzchni dotykowej lub HomeKit do sterowania Level Lock+ wraz z Apple Home Key.

Schlage Encode Plus

Schlage jako pierwszy ogłosił wsparcie Home Key w nadchodzącym produkcie. Nowy Schlage Encode Plus pojawi się tej wiosny i ma automatycznie pojawiającą się klawiaturę.
Łączy się przez Wi-Fi i będzie dostarczany w wielu różnych wykończeniach. Będzie dostępny za 299 dolarów, kiedy zostanie wysłany. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie internetowej Schlage.

Aqara A100

Chociaż nie zostanie wprowadzony na rynek w USA, Aqara A100 to nadchodzący zamek do drzwi w stylu Mortise, który będzie obsługiwał HomeKey. Poza HomeKey, zamek Aqara można również odblokować za pomocą czytnika linii papilarnych, kodu dostępu lub klucza fizycznego.
Ta wysoka i smukła blokada drzwi działa przez Zigbee lub Bluetooth. Jeśli baterie się wyczerpią, można je zasilać za pomocą kabla USB-C lub odblokować za pomocą fizycznego klucza.
Możesz przeczytać więcej na ten temat na stronie Akary.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: