M2 Mac mini – co słychać w tej sprawie?

Mac mini to najtańszy Mac dostępny w ofercie Apple. Stał się niezwykle popularny do zastosowań związanych z serwerem ze względu na swoją obudowę, a także jest dobrą opcją dla osób szukających swojego pierwszego komputera Mac.

Obecna generacja Mac mini, znana również jako M1 Mac mini, została wprowadzona w listopadzie 2020 roku. Chociaż konstrukcja jest taka sama jak w poprzednich modelach, najnowszy dostępny Mac mini jest zasilany przez chip Apple M1.

Plotki o M2 Mac mini

M1 Mac mini został wprowadzony wraz z M1 MacBook Air i M1 MacBook Pro. Podczas gdy te dwa modele MacBooka zostały już zaktualizowane o chip M2 na początku tego roku, Mac mini wciąż czeka na aktualizację z najnowszym chipem Apple. Istnieje wiele plotek na temat nowej generacji kompaktowego komputera stacjonarnego Apple.

Wg niektórych źródeł, Apple pracuje podobno nad co najmniej dwiema nowymi wersjami komputera. Jeden z nich, o nazwie kodowej J473, będzie zasilany przez układ M2 z 8-rdzeniowym procesorem i 10-rdzeniowym GPU, podobnie jak chip w MacBooku Air 2022.

Natomiast z innych źródeł słychać, że Apple planuje wprowadzić potężniejszą wersję Maca mini. Ten Mac mini o nazwie kodowej J474 miałby być wyposażony w szybszy układ M2 Pro – wariant M2, który nie został jeszcze ogłoszony z 12-rdzeniowym procesorem. To powinien być to ten sam chip do zasilania podobno nowego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro.

Niestety nie wiadomo, czy właśnie takie modele wyjdą z zakładów produkcyjnych Apple. Nie wiadomo również, kiedy ewentualnie miałyby się pojawić. Kilka dni temu Gurman twierdził, że Apple planuje wypuścić nowe modele MacBooka Pro “w najbliższej przyszłości”. Dziennikarz krótko wspomniał również o nowym Macu mini M2, więc być może nowe komputery Mac zostaną ogłoszone w listopadzie. Mówi się również, że Apple planuje wkrótce ogłosić pierwszego Maca Pro z chipem Apple Silicon, co oznacza, że firma może zorganizować ostatnie specjalne wydarzenie w 2022 roku.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: