Apple wstrzymuje produkcję iPhone’a 14 Plus

iPhone 14 Plus miał być tanią alternatywą dla iPhone’a 14 Pro Max. Czy spełnił swoją rolę? Ostatnie informacje pokazują, że pomysł ten był raczej chybiony.

Apple czasowo wstrzymuje produkcję

Popyt na dużego iPhone’a klasy podstawowej wydaje się tak niski, że Apple po raporcie The Information podjął decyzję i zrobił sobie przerwę produkcyjną dla iPhone’a 14 Plus.
iPhone 14 Plus to nowa kategoria produktów, która zastępuje iPhone’a mini.

Informacje donoszą, że Apple błędnie ocenił zapotrzebowanie klientów na iPhone’a 14 Plus. Najwyraźniej Apple sprzedaje tak mało dużych urządzeń, że dostawcy i monterzy zostali poinformowani, że produkcja musi zostać wstrzymana lub poważnie zmniejszona w niektórych obszarach.

Co dalej z Plusem?

Można sobie wyobrazić, że Apple po prostu źle oszacował różnicę w cenie między Maxem a Plusem, a klienci mówią, że woleliby zapłacić różnicę, aby uzyskać “prawdziwego” iPhone’a. Ostatecznie byłoby to nawet zaletą dla Apple, ale kosztów opracowania i produkcji iPhone’a 14 Plus oczywiście nie wolno lekceważyć.

Możliwe, że Apple nieco obniży cenę modelu Plus, aby zwiększyć różnicę cenową w stosunku do modelu Pro. Według raportu The Information, Apple zamierza jednak wprowadzić na rynek wariant iPhone’a 15 Plus jesienią 2023 roku. Dokładnie tak stało się z mini, zanim w końcu zniknął ze sceny.

macpretorians

Źródło: MacLife

Jedna myśl na temat “Apple wstrzymuje produkcję iPhone’a 14 Plus

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: