Foxconn strajkuje

Foxconn jest głównym montażystą iPhone’a, a jego kampus w Zhengzhou jest największym zakładem Apple. Zakład produkcyjny iPhone’ów Foxconn zatrudnia około 300 000 pracowników, z wieloma innymi dostawcami Apple z siedzibą w mieście. To przyniosło Zhengzhou przydomek iPhone City.

Covid-19 w Foxconn

Foxconn w zeszłym tygodniu potwierdził doniesienia, że w jego zakładzie doszło do wybuchu epidemii COVID-19. Firma nie określiła liczby zarażonych pracowników, stwierdzając, że była to „niewielka liczba” i że produkcja pozostaje „stosunkowo stabilna” oraz że sytuacja jest „kontrolowana”.

Raporty pracowników w mediach społecznościowych przedstawiły inny obraz, stwierdzając, że liczba infekcji nadal rośnie, a firma ma trudności z zapewnieniem wystarczającej ilości żywności i leków dla osób poddanych kwarantannie.

Washington Post donosi teraz, że coraz więcej pracowników iPhone’a wychodzi z zakładu, bez planów powrotu.

“Chodzenie do pracy jest zbyt niebezpieczne”, powiedział The Wall Street Journal 21-letni pracownik, który został zamknięty w swoim akademiku, mówiąc, że był sceptycznie nastawiony do twierdzenia firmy, że w zakładzie był niski poziom infekcji […]”

“Niektórzy pracownicy, z którymi rozmawiał czasopismo, powiedzieli, że wielu kolegów odmówiło powrotu na linie produkcyjne. Inni po prostu odeszli, powiedzieli, czasami porzucając swoje rzeczy […]”

W mediach społecznościowych można znaleźć nagrania pokazujące ucieczkę pracowników z fabryki.

To kolejny problem Apple, jeśli chodzi o iPhone’a 14. Najpierw iPhone 14 Plus został bardzo ograniczony produkcyjnie z powodu braku zainteresowania. Następnie firma stwierdziła, że nie jest w stanie zapewnić tak dużej ilości iPhone’a 14 Pro.

Ucieczka pracowników z fabryki iPhone’a napewno wpłynie na dostępność modeli serii 14.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: