Netatmo wyjaśnia, dlaczego jego inteligentny dzwonek nie obsługuje bezpiecznego wideo HomeKit

HomeKit Secure Video (HKSV) to odpowiedź Apple na wprowadzenie prywatności do kamer wewnętrznych i zewnętrznych poprzez lokalne przetwarzanie materiału filmowego w celu wykrywania osób i zwierząt oraz oferuje szyfrowanie end-to-end. Jednak zdolność ta ma szereg wymagań technicznych, które mogą stanowić wyzwanie do wdrożenia. Po zaplanowaniu wprowadzenia HKSV do istniejącego inteligentnego dzwonka wideo poprzez aktualizację oprogramowania, Netatmo podjęło trudną decyzję o pominięciu tej funkcji.

Dlaczego Netatmo pomija ważną funkcję?

Po wprowadzeniu HomeKit Secure Video do inteligentnych kamer wewnętrznych i zewnętrznych w ciągu ostatnich kilku lat, Netatmo planowało włączyć tę funkcję do aktualizacji oprogramowania do swojego inteligentnego dzwonka wideo. Jednak wyzwania techniczne związane ze zużyciem energii i ciepłem urządzenia okazały się zbyt duże. Netatmo podzieliło się wszystkimi szczegółami, dlaczego uznało za „niemożliwe wsparcie funkcji HomeKit Secure Video” dla swojego inteligentnego dzwonka do drzwi.

Netatmo wyjaśnia problem

Jednym z głównych wymagań Apple, aby dzwonek był kompatybilny z HomeKit Secure Video, jest ciągłe kodowanie wideo z prędkością 30 kl./s. Przyjęcie tej technologii oznacza zatem zwiększenie szybkości przechwytywania i kodowania wideo o 15x (z 2 kl./s do 30 kl./s). Zaletą tego kodowania 30 kl./s jest zaawansowana funkcja nagrywania, która pozwala nagrywanie wideo rozpocząć na kilka sekund przed tym, jak dana osoba zostanie zauważona przez czujnik – funkcja wysoko ceniona przez użytkowników HomeKit Secure Video.

Wstępne testy laboratoryjne wykazały, że dzwonek Netatmo może bez problemu obsługiwać wszystkie funkcje HomeKit Secure Video w środowisku kontrolowanym temperaturą i światłem. Jednak po kampanii testów terenowych zaobserwowano, że to nowe kodowanie miało znaczący wpływ na zużycie energii, a co za tym idzie na wewnętrzną temperaturę dzwonka do drzwi, negatywnie wpływając na wrażenia użytkownika (środki ochrony przed przegrzaniem, spowolnienia, niepożądane restarty).

Podjęte przez zespół Netatmo optymalizacje, nie umożliwiają zaawansowanego nagrywania, jednocześnie wspierając wysoką aktywność Wi-Fi i kodowanie wideo w locie, które są niezbędne do kompatybilności HomeKit Secure Video.

Netatmo się poddaje

Pomimo najlepszych starań zespołów, firma podjęła trudną decyzję, aby nie wspierać technologii HomeKit Secure Video na inteligentnym dzwonku wideo.

Ale te liczne miesiące rozwoju pozwoliły Netatmo zdobyć znaczące doświadczenie w odniesieniu do ograniczeń sprzętowych produktów o niskim poborze mocy. Ponadto różne optymalizacje wprowadzone do produktu pozwalają firmie zaoferować teraz wszystkim użytkownikom inteligentnych dzwonków wideo ważną nową funkcję: zaawansowane nagrywanie.

Ta unikalna funkcja pozwoli na nagrywanie filmów – dopuszczających temperaturę – na kilka sekund przed przybyciem osoby na scenę, jednocześnie drastycznie ulepszając algorytmy, które leżą u podstaw produktu. A wszystko to bez poświęcania funkcji bezpieczeństwa i prywatności, które są ogromną siłą dla naszej marki. Zaawansowane nagrywanie zostanie wdrożone do końca 2022 roku na wszystkich inteligentnych dzwonkach wideo Netatmo.

Firma Netatmo podsumowała to wyjaśnienie:

„Rozumiemy, że decyzja o niewspieraniu HomeKit Secure Video może rozczarować część naszej społeczności. Ale zawsze będziemy traktować priorytetowo doświadczenie użytkownika naszych klientów i zobowiązujemy się do dostarczania jednych z najbardziej niezawodnych, trwałych i bezpiecznych produktów na rynku – nawet jeśli czasami oznacza to podejmowanie trudnych decyzji technologicznych.”

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: