Apple publikuje iOS 16.1 beta 2

Wczoraj wieczorem Apple wydało deweloperom iOS 16.1 beta 2. Aktualizacja, która ma zostać udostępniona publicznie w październiku, zawiera kilka interesujących zmian i nowych funkcji.

Nowe funkcje i zmiany w iOS 16.1 beta 2

Oto zmiany jakie znajdziemy w najnowszej aktualizacji:

Przeprojektowany wskaźnik naładowania baterii

Jedną z nowych funkcji iOS 16 jest możliwość włączenia procentu naładowania baterii na pasku stanu. Apple wciąż pracuje nad nowym wskaźnikiem naładowania baterii. Wcześniej ikona baterii nie odpowiadała procentowi baterii podczas jej rozładowania. Po wielu skargach Apple ponownie rozważyło ten aspekt i wprowadziło przeprojektowaną wersję wskaźnika naładowania baterii w iOS 16.1. Nowy wskaźnik ma dynamiczną ikonę, która zmienia się w zależności od poziomu naładowania baterii.

Uprawnienia Kopiuj i Wklej

iOS 16 wprowadził nowe uprawnienia do kopiowania i wklejania między aplikacjami. W ten sposób użytkownik jest informowany, gdy aplikacje próbują wkleić się ze schowka, co czasami może się zdarzyć nieumyślnie. Jednak ten alert pojawia się wielokrotnie użytkownikom nawet po tym, jak zezwolili konkretnej aplikacji na dostęp do schowka. W iOS 16 beta 2 Apple rozwiązało ten problem.

Naprawiono błąd gestu z trzema palcami

Kolejny błąd, który niepokoi niektórych użytkowników iOS 16, jest gesty trzech palców. Ponieważ iOS używa gestu stukania trzema palcami, aby ujawnić menu kopiuj i wklej, na niektóre aplikacje i gry zostały dotknięte błędem, w którym system nie rozpoznaje prawidłowo żadnych innych gestów trzech palców. Zostało to naprawione we wczorajszej becie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: